VIDEO Veľkolepé novinky pre fanúšikov F1 na Slovensku: Zakrúžkujte si v kalendári dátum 29.2.

Max Verstappen Max Verstappen Zdroj: Martin Trenkler

PRAHA - Televízna skupina Nova vo štvrtok 29. februára spustí dve nové prémiové športové stanice. V poradí piaty a šiesty kanál ponúkne motošport na čele s exkluzívnou licenciou na formulu 1.

Nové programy budú v sieti O2 TV, ktorá tiež patrí pod skupinu PPF, Nova Sport 5 potom ešte na Skylinku. Nova o tom dnes informovala v tlačovej správe.

Priame prenosy F1 pobežia na Nova Sport 5 a motocyklový seriál MotoGP na Nova Sport 6. Tie budú na oboch staniciach doplnené pretekmi majstrovstiev sveta superbikov a vybranými futbalovými zápasmi z prestížnych európskych futbalových líg, ako sú Bundesliga, španielska LaLiga a talianska Serie A.

"Neustále sa snažíme posúvať komfort našich športových fanúšikov a ako skupina Nova im chceme ponúknuť najlepší možný obsah - to sa v prípade formuly 1 podarilo. Som nadšený, že sa vracia späť domov na Novu," uviedol vedúci športového programu skupiny Dušan Mendel.

Nova podľa neho obohacuje aj ponuku na existujúcich kanáloch Nova Sport 1 a Nova Sport 2, kde okrem najpopulárnejších zámorských súťaží NHL a NBA od sezóny 2024/2025 ponúkne priame prenosy z NFL, teda National Football League, čo je najvyššia profesionálna liga amerického futbalu v USA .

"Zároveň posilňujeme našu ponuku bojových športov o organizáciu KSW s množstvom českých a slovenských zápasníkov. V neposlednom rade sa nám tiež podarilo získať práva na vybrané medzinárodné zápasy ženského futbalu," doplnil Mendel.

Nova Sport je športová televízna značka, ktorá vysiela od roku 2008. V septembri 2015 začala vysielať stanica Nova Sport 2. V lete roku 2021 sa počet športových staníc skupiny Nova zdvojnásobil, keď odštartovalo vysielanie Nova Sport 3 a 4. Medzi športové súťaže, ktoré diváci môžu na Nova Sport sledovať, patrí Liga majstrov UEFA, NHL, NBA a Bundesliga.

V polovici februára trh športových kanálov rozšíri stanica Sporty TV, ktorá má byť zameraná na volejbalové, florbalové a basketbalové prenosy. Skupina Prima, ktorá je najväčším konkurentom Novy, zatiaľ športový kanál nechystá. Verejnoprávna Česká televízia spustila športový kanál v roku 2006, teraz nesie názov ČT sport.

Viac o téme: Formula 1 MotoGP Nova Sport
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Nova Sport
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy