Slovenskí mladíci sa konečne dočkali: Skvelá návšteva videla veľké prekvapenie

Na snímke mladí reprezentantiNa snímke mladí reprezentanti Zdroj: hockeyslovakia.sk

POVAŽSKÁ BYSTRICA - Hokejisti tímu HK ‘95 Považská Bystrica zdolali vo štvrtkovom vloženom zápase Tipos SHL slovenskú reprezentáciu do 18 rokov 3:2 po nájazdoch.

Mladíci získali prvý bod v prebiehajúcom ročníku. "Osemnástka" ešte 110 sekúnd pred tretím klaksónom viedla 2:1, no o tesný náskok prišla a v nájazdoch napokon aj o premiérový triumf v súťaži. Rozhodujúci pokus premenil Oleksij Vorona.

vložený zápas Tipos SHL:
HK ‘95 Považská Bystrica - JOJ ŠPORT Slovensko 18  3:2 pp a sn (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Volko (Vorona, Zaťko), 58. Lušňák (Zaťko, Cíger), rozh. nájazd Vorona – 49. Krchňavý (Lašš, Ličko), 50. Straka (Liščinský). Rozhodovali: Krajčík, Lesay – Rehák, Bezák, vylúčenia: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2429 divákov

Zostava JOJ ŠPORT Slovensko 18: Lenďák – Ličko, Kupec, Dravecký, Fabuš, Húževka, Beluško, Šlank, Šimon – Šilhár, Semančík, Lašš – Chrenko, Prokopovič, Nemec – Straka, Šatan, Liščinský – Liška, Krchňavý, Hazala

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Michal Dostál, asistent trénera SR 18: "Zápas sa nám vydaril, chlapcov treba pochváliť. Úvod bol vlažnejší z oboch strán, následne sa zápas rozbehol a do varu sme dostali aj deti zo škôl na tribúnach. V druhej tretine sme mali niekoľko šancí, no na gól sme čakali až do tretej časti zápasu, stále sme chceli byť aktívni.

Hráči dnes boli veľmi aktívni, dobre napádali a dostávali súpera pod tlak. V závere sme statočne bránili šesť minút v oslabení, v ktorom sme napokon dostali gól. Niekoľko sekúnd pred koncom nás ako v celom zápase opäť podržal Alan Lenďák.

V presilovej hre počas predĺženia sme mali šancu rozhodnúť, no došlo až na nájazdy. Z našej strany však šlo o veľmi dobrý a bojovný zápas, sme šťastní a spokojní za prvý bod, aj keď sme boli len krôčik od toho druhého."

Viac o téme: HK ‘95 Považská Bystrica TIPOS SHL JOJ ŠPORT Slovensko 18