Prekliatie Slovana je na konci, dva najlepšie tímy Tipos extraligy si nič nedarovali!

Tešiaci sa SlovanistiTešiaci sa Slovanisti Zdroj: SITA/Martin Illík

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v domácom stretnutí 39. kola Tipos extraligy nad Liptovským Mikulášom 3:1 a ukončili tak sériu štyroch prehier s týmto súperom.

Bratislavčania naposledy zdolali Liptákov v novembri 2022. Pod vedením trénera Petra Oremusa majú na konte 13 odohraných zápasov a deväť víťazstiev.

Tipos extraliga - 39. kolo:
HC Slovan Bratislava - HK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 35. Sersen (Takáč), 40. Poirier (Sersen, Holway), 60. Šille – 34. Sukeľ (Réway, Lahtinen). Rozhodovali: Novák, Adamec - Hercog, Jurčiak, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3887 divákov.

Slovan: Godla - Korenčík, Ahnelöv, Kubka, Golian, Holway, Sersen, Beňo - Pecararo, Poirier, Ranford - Žitný, Šille, Takáč - Török, Preisinger, Lukošik - Fominych, Petráš, Dudáš - Masnica

L. Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasilijev, Žilka, Fekiač, Hraško, Nátny, Vojtech - Nespala, Quince, Avcin - Berry, Egle, A. Nauš - Lehtinen, Réway, Sukeľ - Kriška, Vankúš, T. Nauš

Poprad znížil náskok na štyri body

Hokejisti Popradu triumfovali v šlágri 39. kola Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 4:3 po predĺžení a v tabuľke sa priblížili lídrovi na rozdiel štyroch bodov.

Rozhodujúci gól strelil v 63. minúte Tyler Coulter. "Kamzíci" zvíťazili v piatom zápase za sebou, naopak Spišiaci zaznamenali tretiu prehru v rade.

Domáci otvorili skóre v 11. minúte, keď strela Hamráčka skončila za brankárom Vayom. V ďalšej časti prvej tretiny sa však presadili aj hostia. Najprv si prihrávku Dmowského vrazil Valach do vlastnej siete a o štyri minúty neskôr sa uvoľnil Betke a poslal hostí do vedenia.

V druhej časti Záborský spoza bránky zvýšil už na rozdiel dvoch gólov. Domáci využili v 45. minúte presilovú hru a Burgess upravil na 2:3. Spišiaci postupne zvýšili aktivitu a vďaka Archambaultovi vyrovnali. V predĺžení strelu Svitanu tečoval Coulter a zariadil pre Poprad extra bod.

Tipos extraliga – 39. kolo:
HK Spišská Nová Ves – HK Poprad 3:4 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 11. Hamráček (Rapáč), 45. Burgess (Archambault, Hamráček), 54. Archambault (Ališauskas, Melicherčík) – 14. Dmowski (Cardwell, Svitana), 18. Betker (Svitana), 27. Záborský (Kotvan, Brincko), 64. Coulter (Svitana, Betker). Rozhodovali: Hronský, Jobbágy – Pribula, Durmis, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4300 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Björkung, Romaňák, Groch, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Majdan – Vandas, Frankovič, Hamráček – Rapáč, Bortňák, Danielčák

Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, D. Brejčák, Česánek – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Jendek, Peresunko – Belluš, Suchý, Melcher

Banská Bystrica sa dotiahla na Michalovce

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica zvíťazili v piatkovom súboji 39. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 5:3. V tabuľke im naďalej patrí priebežné piate miesto, na ktorom sa už bodovo vyrovnali štvrtým Michalovciam. Dvomi gólmi sa na víťazstve "baranov" podieľal útočník Matt Wilkins, ktorý ideálne oslávil 33. narodeniny.

Banskobystričania si zopakovali víťazné skóre z predošlého zápasu s Nitrou. Zároveň sa jej revanšovali za úvodný vzájomný duel v sezóne, v ktorom pod Zoborom podľahli 1:10.

Nitrania chceli nadviazať na dve víťazstvá z uplynulých zápasov, no začali zle a Wilkins po 21 sekundách otvoril skóre. V 4. minúte vyrovnal po prečíslení Gates, no Petriska krátko po presilovke hostí vrátil "baranom" tesný náskok - 1:2. Od 22. minúty viedli hostia už o dva góly, keď brankára Kašíka prekvapila strela Bíreša.

Domáci znížili zásluhou Jacksona, no hostia ešte do druhej prestávky získali trojgólový náskok. Najprv Turnbull úspešným únikom potvrdil svoju formu a následne Wilkins dorážkou prekonal Kašíka. Nitrania dokázali v tretej tretine už iba skorigovať na konečných 3:5, keď Cotton skóroval aj vďaka teču hráča hostí. Záver zápasu ešte spestrila pästná výmena medzi Vitalošom a Velom.

HK Nitra - HC ´05 Banská Bystrica 3:5 (1:2, 1:3, 1:0)
Góly: 4. Gates (Newell, Jackson), 27. Jackson (Gates, Buček), 46. Cotton (Hrnka) - 1. Wilkins (Šenkeřík), 14. Petriska (D. Stránský, Bačik), 22. Bíreš (D. Stránský, Hora), 36. Turnbull, 39. Wilkins (Vela, Turnbull). Rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Kacej, D. Konc ml., vylúčení: 5:6 na 2 min., navyše Vitaloš (Nit.) a Vela (B. Bystr.) obaja po 5 min. + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2854 divákov.

Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha - Bubela, Gill, Buček - Newell, Gates, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Hrnka, Pobežal, Bajtek - P. Valent, Ridzoň

Banská Bystrica: Krošelj - Šenkeřík, Bačik, D. Stránský, Hora, Luža, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, Wilkins - Matoušek, Bíreš, Gašpar - Faith, Langkow, Petriska - Výhonský, A. Stránský, Macek

Michalovce nemali šancu

Hokejisti HC 19 Humenné zvíťazili v piatkovom zápase 39. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 5:1. Pre Humenné to bol prvý triumf vo štvrtom vzájomnom zápase v prebiehajúcej sezóne. Nováčik súťaže dosiahol druhé víťazstvo za sebou na klzisku súpera a celkovo štvrté.

So 42 bodmi je však naďalej na poslednom 12. mieste súťaže. Michalovčania prehrali doma štyri z uplynulých piatich zápasov.

Hostia išli do vedenia v 18. minúte, keď Lapšanský skóroval v prečíslení. Už o 63 sekúnd viedol nováčik o dva góly po ďalšom protiútoku, v ktorom Pereskokov dorazil strelu Šoltésa. Rovnaký hráč sa presadil aj v 29. minúte v presilovke, keď brankár Škorvánek nezareagoval na jeho strelu - 0:3.

Michalovčania sa vrátili do zápasu v 35. minúte, keď Buc našiel voľného Bodáka, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal. Bol to však jediný gól Michalovčanov, ktorí inkasovali štvrtý gól v 52. minúte. Obranca hostí Sredl strelil prvý extraligový gól tvrdou strelou a gólovú bodku za zápasom dal v 59. minúte Lapšanský - 1:5.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK 19 Humenné 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Góly: 35. Bodák (Buc, Michalčin) - 18. Lapšanský (Kuru), 19. Pereskokov (Šoltés), 29. Kuru (Pereskokov), 52. Sredl (Šoltés), 59. Lapšanský (Šoltés, Linet). Rozhodovali: Korba, Žák - Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek - Macejko, Acolatse, Michalčin, Bodák, Drgoň, Bindulis - Daugavinš, Newton, Santos - Heard, Solenský, Valach - Puliš, Suja, Paločko - Kabáč, Buc, Vašaš - Fedor

Humenné: Galimov - Sredl, Novota, Meliško, Jacko, Novický, Ťavoda - Kvasnica, Kuru, Lapšanský - Pereskokov, Linet, Paršin - Vaško, Foss, Šoltés - Handlovský, Krajňák, Horvát - Thomka

Zvolen uspel v predĺžení

Hokejisti HKM Zvolen bodovali v Tipos extralige v treťom zápase za sebou. V piatkovom dueli 39. kola zdolali predposledné Nové Zámky 4:3 po predĺžení. Hoci domáci viedli 2:0, hostia skóre otočili. Predĺženie zachránil sekundu pred koncom tretej tretiny Bondra a víťazný zásah zariadil dvojgólový kanadský novic Alexandre Fortin.

Zvolenčania nastúpili už aj s novou kanadskou posilou, 26-ročným krídelníkom Fortinom s viac než 200 zápasmi na svojom konte v AHL a hneď sa prezentoval otváracím gólom v presilovke spoza kruhu.

V druhej tretine zvýšil z medzikružia Hecl, lenže hostia stihli do prestávky vyrovnať bekhendom Fafráka a z dorážky Stupku a v tretej tretine otočili na 3:2 v oslabení po prieniku Mamčicsa. V závere pritlačili domáci a sekundu pred koncom prestrelil spoza kruhu Kantora R. Bondra. V predĺžení sa v presilovke znovu presadil Fortin a zariadil Zvolenu dva body.

HKM Zvolen - HC MIKRON Nové Zámky 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:0 – 1:0)
Góly: 17. Fortin (C. Hults, Kašlík), 27. M. Hecl, 60. R. Bondra (Zuzin, Mudrák), 64. Fortin (C. Hults, M. Hults) – 37. Fafrák (H. Kováč), 39. Stupka (Števuliak, Mamčics), 50. Mamčics. Rozhodovali: Snášel ml., Klejna – M. Orolin, Gegáň, vylúčení: 4:5 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1502 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Čulík, Sládok – Fortin, M. Hults, Kašlík – R. Bondra, Marcinek, Zuzin – Kolenič. V. Fekiač, M. Hecl – Mišiak, K. Gabor, Csányi

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, L. Kozák – Loggins, Roy, Johnson – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Stupka – H. Kováč, Barto, Fafrák

Košice otočili zápas s Trenčínom

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 39. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 4:1. Bolo to pre nich piate víťazstvo v rade na klziskách súperov, Trenčania doma neuspeli ani vo štvrtom januárovom zápase. Košičania si triumfom upevnili priebežné tretie miesto, Trenčín je naďalej na deviatej priečke. V drese domácich absolvoval extraligový debut 16-ročný útočník Adrien Bartovič.

Trenčania skórovali ako prví, keď Sojčík prekonal Janusa. Napokon to však bol ich jediný gólový moment v zápase, hoci si v ňom vypracovali viac než 30 striel. Hostí posadila na koňa presilovka o dvoch hráčov v úvode druhej časti. V nej najskôr vyrovnal Breton, ktorý 12. gólom v sezóne potvrdil postavenie najlepšieho ligového strelca spomedzi obrancov.

Krátko na to na neho nadviazal Fejes, ktorý využil zakrytý výhľad brankára LaCouveeho. Presilovku o dvoch hráčov mali v druhej časti aj Trenčania, ale nedokázali v nej skórovať. Naopak, Fejes v úvode druhej časti strelil dôležitý tretí gól "oceliarov" a v ich drese sa desiatykrát v sezóne gólovo presadil aj Berger - 1:4.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Góly: 4. Sojčík (Pietroniro, Kielb) - 26. Breton (Jääskeläinen, Pollock), 27. Fejes (Slovák, Šimun), 42. Fejes (Slovák, Bartoš), 46. Berger (Breton, Chovan). Rozhodovali: Kalina, Výleta - Valo, Vyšný, vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2315 divákov

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec - Immo, Baláž, Ahl - Charbonneau, Conway, D. Hudec - Sloboda, Sojčík, Petráš - Škvarek, Mikúš, Krajčovič - A. Bartovič

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, A. Bartoš, Šedivý, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Šimun - Bačo, Havrila, Jokeľ

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC ´05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné