Nórsky fenomén je opäť nezastaviteľný: Kläbo a Chanavat si nič nedarovali

Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo víťazí v štafete na 4x10 km na MS v severských lyžiarskych disciplínachNórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo víťazí v štafete na 4x10 km na MS v severských lyžiarskych disciplínach Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

GOMS - Nórsky bežec na lyžiach Johannes Hösflot Kläbo zvíťazil v sobotňajšom šprinte voľnou technikou na pretekoch Svetového pohára vo švajčiarskom Gomse.

V dramatickom finále zvíťazil s tesným náskokom 0,08 s pred druhým v poradí Francúzom Lucasom Chanavatom. Tretie miesto obsadil ďalší Nór  Haavard Solaas Taugboel s mankom 0,73 na víťaza.

Pre 27-ročného Kläba to bolo 73. víťazstvo na podujatí SP a celkovo 92. pódiové umiestnenie. "Ďakujem divákom za to, že ma poháňali dopredu. Od štvrťfinále som súperil so Chanavatom a až teraz som ho zdolal. Som spokojný, hoci prvé stúpanie vo finále mi pripadalo ako nekonečné," poznamenal Kläbo.

V ženskej časti pretekov sa z prvenstva tešila Linn Svahnová. Preteky vo švajčiarskom stredisku Goms sa skončili dominanciou Švédok, ktorú potvrdili druhá Maja Dahlqvistová i tretia Jonna Sundlingová. Aj na štvrtom a piatom mieste sa umiestnili švédske lyžiarky, finálovú šesticu uzavrela Švajčiarka Nadine Faehndrichová.