VIDEO V Anglicku sa z futbalu stalo MMA: Masová bitka, z ktorej skončili totálne dokrvavení!

Pohárový súboj West Bromwich Albion a Wolverhampton Wanderers poznačili výtržnostiPohárový súboj West Bromwich Albion a Wolverhampton Wanderers poznačili výtržnosti Zdroj: SITA/AP/Bradley Collyer/PA

LONDÝN - Výtržnosti a bitky fanúšikov poznačili nedeľňajší zápas 16-finále Pohára FA medzi futbalistami West Bromwichu Albion a Woverhamptonu Wanderers (0:2).

Hlavný rozhodca Thomas Bramall musel z obáv o bezpečnosť poslať hráčov do šatní, v hre sa pokračovalo až po 38 minútach prerušenia. Informovala AFP.

O nechutné scény sa postarali fanúšikovia domáceho tímu, ktorí po druhom góle Wolverhamptonu v 78. minúte napadli priaznivcov súpera sediacich v rožnej časti tribúny. Jednému z divákov museli záchranné zložky ošetriť tržnú ranu na hlave, z ktorej sa valila krv. Polícii sa podarilo dostať situáciu pod kontrolu až po vyše polhodine a duel napokon bez ďalších nepokojov dohrali.

Pohárový súboj West Bromwich Galéria fotiek (2) Pohárový súboj West Bromwich Albion a Wolverhampton Wanderers poznačili výtržnosti Zdroj: SITA/AP/Bradley Collyer/PA

Po vypuknutí bitky hráči oboch tímov dostali pokyn, aby sa presunuli do šatní. Obrancu West Bromwichu Kylea Bartleyho zachytili kamery, ako drží na rukách svoje dieťa a berie ho ďalej od miesta nepokojov, kde sa nachádzali členovia jeho rodiny. Už v priebehu prvého polčasu priaznivci oboch mužstiev hádzali na hraciu plochu rôzne predmety vrátane pyrotechniky.

Úlohy favoritov zvládli hráči Manchestru United i Liverpoolu. Vlaňajší finalisti z Manchestru zvíťazili 4:2 na ihrisku waleského klubu Newport County zo štvrtej ligy, ktorý až do 67. minúty držal nerozhodný stav 2:2. Liverpool dal päť gólov druholigovému Norwichu (5:2).

United viedli v 13. min už 2:0, trafili sa Fernandes a Mainoo. Skoré vedenie akoby "Červených diablov" ukolísalo a domáci Newport najprv v 36. min znížil a dve minúty po polčase vyrovnal. Drámu odmietli Brazílčan Antony a v štvrtej minúte nastavenia Höjlund.

Liverpool udržal v FA Cupe šancu, že sa po sezóne rozlúči s úspešným koučom Jürgenom Kloppom minimálne jednou trofejou. Zverenci nemeckého trénera, ktorý v piatok nečakane oznámil chystaný odchod, si už vo februári zahrajú s Chelsea vo finále Ligového pohára.

Viac o téme: Wolverhampton Wanderers West Bromwich Albion Liverpool FC Norwich City FC Thomas Bramall