Slovan už po štvrtý raz pustil perie Michalovciam, líder extraligy stratil všetky body!

Na snímke druhý sprava Stanislav Škorvánek (Michalovce)Na snímke druhý sprava Stanislav Škorvánek (Michalovce) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľnom domácom zápase 40. kola Tipos extraligy s Duklou Michalovce 1:2.

Zverenci Petra Oremusa nestačili na tohto súpera ani po štvrtý raz v sezóne, o triumfe hostí rozhodol v 54. minúte Filip Vašaš.

40. kolo TEL:
HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 42. Poirier (Sersen, Pecararo) - 8. Newton (Daugavinš), 54. Vašaš (Daugavinš). Rozhodovali: Stano, J. Konc ml. – D. Konc ml., Frimmel, vylúčení: 3:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 4434 divákov.

Slovan: Godla - Holway, Korenčík, Kubka, Golian, Sersen, Beňo, Maier – Pecararo, Poirier, Ranford – Žitný, Šille, Takáč – Török, Preisinger, Lukošik – Fominykh, Petráš, Dudáš – Masnica

Michalovce: Škorvánek - Macejko, Bodák, Michalčin, Bindulis, Drgoň, Jasečko – Daugavinš, Newton, Santos – Buc, Heard, Valach – Paločko, Suja, Puliš – Kabáč, Solenský, Vašaš

Na snímke Patrik James Galéria fotiek (15) Patrick James Holway Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Spišiaci takýmto tempom prídu o post lídra

Hokejisti HK Spišská Nová Ves prehrali v Tipos extralige štvrtý zápas za sebou. Líder tabuľky podľahol v nedeľnom dueli 40. kola na svojom ľade predposlednému HC MIKRON Nové Zámky 3:4.

Nové Zámky po dvoch predchádzajúcich prehrách vstúpili do zápasu aktívne a Kanaďan Marc-Olivier Roy otvoril skóre v 8. minúte. Už o 62 sekúnd neskôr síce jeho krajan Kale Kerbashian vyrovnal, no hostia potom zaznamenali tri góly za sebou a rozhodli o svojom víťazstve. V tretej tretine sa Spišiaci snažili zápas zdramatizovať, no už iba skorigovali prehru gólmi Juraja Majdana a Branislava Rapáča, ktorý na 3:4 znížil 27 sekúnd pred sirénou.

Tipos extraliga – 40. kolo:
HK Spišská Nová Ves - HC MIKRON Nové Zámky 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)
Góly: 9. Kerbashian (Majdan, Merežko), 45. Majdan (Rapáč, Kerbashian), 60. Rapáč (Merežko, Kerbashian) – 8. Roy (Johnson, Hatala), 12. Michnáč (Mamčics, Prokeš), 26. Ligas (Kováč, Fafrák), 31. Stupka (Prokeš, Mamčics). Rozhodovali: Štefik, Žák - Jurčiak, Valo, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 2548 divákov.

Spišská Nová Ves: Surák – Groch, Merežko, Žiak, Ališauskas, Romaňák, Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Majdan, Kerbashian, Vandas – Hamráček, Bortňák, Rapáč – Danielčák, Vrábeľ, Drábek

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Stupka, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč

Trenčín udržal čisté konto

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v nedeľňajšom zápase 40. kola Tipos extraligy nad HC ‘05 Banská Bystrica 3:0. Hrdinom bol brankár Dukly Dávid Borák, ktorý zneškodnil všetkých 37 striel hostí. Trenčín zostal na 9. mieste tabuľky, Banská Bystrica je šiesta.

TEL - 40. kolo:
HK Dukla Trenčín - HC ‘05 Banská Bystrica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 3. Ahl (Kielb, Giľák), 57. Charbonneau (D. Hudec, Eriksson Immo), 59. Baláž. Rozhodovali: Baluška, Výleta - Kacej, Bogdaň, vylúčení: 2:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 1812 divákov.

Trenčín: Borák – Kielb, Pietroniro, Petrovický, Starosta, Hlaváč, M. Hudec, Bartovič, Kupec – Ahl, Baláž, Giľák – D. Hudec, Conway, Charbonneau – Petráš, Sojčík, Eriksson Immo – Krajčovič, Mikúš, Škvarek

Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch

Na snímke uprostred tréner Galéria fotiek (15) Branko Radivojevič na lavičke Dukly Trenčín Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Košičania idú na víťaznej vlne

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HC 19 Humenné 3:1 v nedeľňajšom zápase 40. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich šieste víťazstvo z uplynulých siedmich zápasov a v tabuľke sa na treťom mieste bodovo odpútali od štvrtých Michaloviec. Hráči Humenného sú naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky a na predposledné Nové Zámky strácajú sedem bodov.

Košičania chceli Humennému odplatiť domácu prehru 4:6 z predošlého vzájomného zápasu. V prvej tretine mali viac z hry, ale niekoľko sľubných príležitostí si vypracovali aj hostia. Skóre otvoril v 12. minúte košický útoční Pollock, ktorý sa po odrazenom puku zorientoval pred brankárom Kozelom - 1:0.

0d 30. minúty viedli Košičania už 2:0 po góle Jokeľa. Krátko na to sa hráči Humenného tešili z gólu, no ten rozhodcovia napokon neuznali pre Fossove zakončenie korčuľou. Od polovice tretej tretiny bolo už 3:0, keď sa strelou z ľavého krídla presadil Fejes, pre ktorého to bol 20. gól v sezóne. Hostia dokázali už iba znížiť na konečných 1:3, keď Kvasnica v presilovke v 60. minúte obral Janusa o čisté konto.

HC Košice - HC 19 Humenné 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Góly: 12. Pollock (Zech, Fejes), 30. Jokeľ (Šedivý, Dravecký), 51. Fejes (Zech, Lunter) - 60. Kvasnica (Meliško, Šoltés). Rozhodovali: T. Orolin, Novák - Vyšný, Ordzovenský, vylúčení: 5:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3597 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Dravecký, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Šimun - Bačo, Havrila, Jokeľ

Humenné: Kozel - Sredl, Novota, Meliško, Pacalaj, Novický, Ťavoda - Kvasnica, Kuru, Lapšanský - Pereskokov, Linet, Paršin - Vaško, Foss, Šoltéš - Handlovský, Krajňák, Horvát - Thomka

Nitra nestačila na Poprad

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 40. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 5:2. "Kamzíci" zaznamenali šiesty triumf za sebou a na vedúcu Spišskú Novú Ves sa dotiahli už iba na rozdiel jediného bodu. "Corgoňom" patrí v tabuľke 5. priečka.

Popradčania položili základ úspechu v úvodnej časti, v ktorej boli výrazne strelecky aktívnejší (18:9) a dokázali to pretaviť aj do troch presných zásahov. Dvakrát sa presadil Ryan Dmowski a raz Peter Bjalončík. Nitrania sa na začiatku prostrednej časti nadýchli zásluhou Jakuba Lacku, no trojgólové vedenie Popradu vrátil už o 71 sekúnd Bjalončík. V 37. minúte ešte strelil kontaktný gól Filip Bajtek, no v treťom dejstve poistil triumf hostí hetrikový hrdina Dmowski.

Tipos extraliga - 40. kolo:
HK Nitra - HK Poprad 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
Góly: 23. Lacka (Okoličány, Stacha), 37. Bajtek (Cotton, Newell) – 13. Bjalončík (Kotvan, Svitana), 14. Dmowski (Coulter, Svitana), 17. Dmowski, 24. Bjalončík (Steenbergen, Cardwell), 56. Dmowski (Calof). Rozhodovali: Goga, Klejna - Hercog, Junek, vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Gajdoš (Nitra) 5 min za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Nitra: Aittokallio (17. Kašík) – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitaloš, Valent, Fatul – Buček, Gill, Bubela – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Bajtek, Pobežal, Hrnka

Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, Brejčák, Turan, Česánek – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, D. Jendek, Kukuča – Steenbergen, Bjalončík, Calof – Bodnár, Suchý, Belluš

Zvolen uspel po nájazdoch

Hokejisti HKM Zvolen vyhrali v nedeľnom dueli 40. kola nad Liptovským Mikulášom 5:4 po predĺžení a nájazdoch a štvrtýkrát v rade bodovali. Liptáci zaknihovali štvrtú prehru v rade.

Domáci do šiestich minút strelili tri góly, no o jasný náskok prišli. V strednom dejstve Zvolen pykal po päťminútovom treste Csányiho v oslabení, hostia štyrikrát skórovali a za necelé tri a pol minúty sa zmenil stav z 3:0 na 3:4. V tretej tretine domáci vyrovnali šťastným lobom K. Gabora a rozuzlenie priniesli až nájazdy. V nich strelil rozhodujúci gól v siedmej sérii R. Bondra.

HKM Zvolen – MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:4 pp a sn (3:0, 0:4, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 1. Mudrák (Kašlík, Fortin), 2. M. Hecl (V. Fekiač, Sládok), 6. M. Hecl (Kolenič, Rauhauser), 48. K. Gabor (M. Hecl, Mudrák), 65. R. Bondra (rozh. sam. nájazd) – 33. Avtsin (Egle, Réway), 34. A. Nauš (J. Sukeľ), 35. Hraško (Réway), 37. Kriška (Hraško, Berry). Rozhodovali: Jobbágy, Crman - Pribula, Gegáň, vylúčení 1:7 na 2 min, navyše Csányi (Zvolen) 5 + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:4, oslabenia: 0:0, 1434 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Čulík, Sládok – Fortin, M. Hults, Kašlík – R. Bondra, Marcinek, Zuzin – Kolenič. V. Fekiač, M. Hecl – Mišiak, K. Gabor, Csányi

L. Mikuláš: Krasikov – Vasiljev, Žilka, Lalík, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, Nátny – Lahtinen, Egle, A. Nauš – D. V. Tkáč, Quince, Avtsin – Berry, Réway, J. Sukeľ – Nespala, Kriška, T. Nauš

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC ‘05 Banská Bystrica MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné