Najplodnejšia presilovka v histórii extraligy? Absolútna rarita, čo sa dialo na ľade Zvolena

Striedačka Liptovského Mikuláša, vľavo tréner Juraj FaithStriedačka Liptovského Mikuláša, vľavo tréner Juraj Faith Zdroj: TASR/František Iván

ZVOLEN - Hokejisti Liptovského Mikuláša nevyhrali štvrtý duel v rade. V nedeľňajšom 40. kole Tipos extraligy neuspeli na ľade Zvolena, ktorý strhol víťazstvo na svoju stranu po samostatných nájazdoch a bral dva body po výsledku 5:4.

Liptáci prehrávali už po šiestich minútach 0:3 z ich pohľadu, avšak v druhej tretine počas päťminútovej presilovky nasúkali v rozpätí necelej tri a pol minúty štyri presné zásahy a otočili stav na 4:3.

"Nepamätám si niečo také, že by štyri góly padli v jednej presilovke. Dlhodobo nám nešli početné výhody, trošku sme ich pomenili, zjednodušili, ale je to aj o šťastí. Popadalo nám to tam. Chvalabohu.

Hľadali sme cestu ako sa dostať do hry, čo sa nám ani po prvej tretine nedarilo. Ustáli sme však dve oslabenia v strednom dejstve, tam sa mohol zápas zlomiť v náš neprospech. Možno sme si za to ten zvrat aj zaslúžili," hodnotil vydarenú presilovku, počas ktorej aj po inkasovanom góle zostáva hráč na trestnej lavici, tréner hostí Juraj Faith.

Katastrofálny vstup do zápasu

K samotnému priebehu duelu sa vyjadril nasledovne: "Predviedli sme katastrofálny vstup do zápasu. Všetko, čo sme si povedali v šatni pred duelom, tak tam aj zostalo. Boli sme štatistami na ľade. Chceli sme hrať dobre z defenzívy a valilo sa na nás neskutočne veľa prečíslení, to bolo absolútne nemysliteľné.

Padli nejaké veci po prvej tretine v kabíne. Bolo ešte stále 40 minút pred nami. Dostali sme päťminútovú presilovku a to, čo nám predtým nevychádzalo, tak teraz nám vyšlo až štyrikrát. Dostali sme sa do zápasu. Ustáli sme tretiu tretinu vďaka bojovnosti a vôli, i keď sme jeden gól inkasovali.

Chceli sme ísť za troma bodmi, ale odpadávali nám hráči pre zranenie. Sily nám ubúdali. Dreli sme aj v nadstavenom čase, mali sme tam šancu, Avcin trafil žŕdku, chceli sme zobrať extra bod, bohužiaľ, súper bol v nájazdoch šikovnejší. Vzhľadom na priebeh duelu po tej nevydarenej našej prvej tretine je aj bod dobrý."

Obranca Peter Hraško sa postaral o vyrovnávajúci zásah Liptovského Mikuláša na 3:3 v spomínanej presilovke a o pár sekúnd v jej pokračujúcom trvaní prihral aj na štvrtý gól znamenajúci obrat. Ani on ešte vo svojej kariére takúto plodnú početnú výhodu nezažil.

Na tomto musíme stavať

"V mojej kariére som niečo také nezažil, že prehrávame 0:3 a počas presilovky za necelé tri minúty dáme štyri góly a otočíme na 4:3. Vedeli sme, že máme v početných výhodách svoju silu, nešli nám predtým, tak sme ich trénovali a povedali sme si, že treba iba strieľať a strieľať. Konečne to vyšlo.

Na tomto musíme stavať. Úspešná presilovka nás nakopla, začali nám ísť nohy a zrazu sme hrali to, čo sme mali od začiatku. Nebolo nám však súdené vyhrať. Ten štvrtý inkasovaný gól sme si vlastne dali v tretej tretine sami. Mrzí nás už každý stratený bod," uviedol.

Pre Hraška sú zápasy vo Zvolene špecifické, keďže v tomto tíme dlhé roky pôsobil. O to viac ho mrzela strata dvoch bodov, k čomu dodal: "Mrzí nás, že nemáme tri body. Povedali sme si, že už každý zápas je pre nás play-off a v prvých šiestich minútach sme zaspali. Bola to katastrofa, čo sme v úvode predviedli. To nás napokon stálo zápas.

Treba sa odraziť iba ak od tej využitej presilovky, v ktorej sme dali štyri góly. Nemôžeme sa pozerať na tabuľku. Pre nás je až do konca sezóny každý zápas play-off. Musíme hrať ako o život, nechať na ľade všetko a odvšadiaľ brať body."

Liptáci v uplynulých siedmich dueloch vyhrali iba raz. Aj preto sa prepadli v tabuľke na desiate miesto a od predposlednej priečky ich delia iba dva body.

"Nie je to ľahká situácia, boríme sa so zraneniami, prišli v najnevhodnejšiu dobu. Chlapci bojujú, hrajú aj so zraneniami, čo sa musí oceniť, ale na druhej strane aj prejaviť. Zostáva nám iba bojovať po zvyšok sezóny a čo najlepšie obstáť," dodal kormidelník hostí Faith.

Viac o téme: HKM Zvolen Slovensko Peter Hraško MHk 32 Liptovský Mikuláš Juraj Faith Tipos extraliga