FOTO Muky a bolesť Shiffrinovej priateľa: Kilde zverejnil hororové zábery zranenia

Aleksander Aamodt Kilde strávil v nemocnici niekoľko dníAleksander Aamodt Kilde strávil v nemocnici niekoľko dní Zdroj: Instagram/akilde

INNSBRUCK - Nórsky lyžiar Aleksander Aamodt Kilde utrpel pred dvoma týždňami počas pretekov Svetového pohára vo Wengene vážne zranenie.

V závere zjazdu vo švajčiarskom stredisku nezvládol poslednú zákrutu a vo vysokej rýchlosti vletel do ochranných sietí. Pri nehode utrpel reznú ranu v dolnej časti nohy a vykĺbil si rameno. Zo zjazdovky ho transportoval vrtuľník do nemocnice v Berne, kde mu otvorenú ranu na lýtku okamžite operovali. 

Od tohto pádu uplynulo už niekoľko dní, Kilde sa však z ťažkého zranenia zotavuje veľmi pomaly. Na sociálnej sieti Instagram zverejnil príspevok, v ktorom zdokumentoval doterajšie dni jeho ťažkej rekonvalescencie. 

"Teším sa na zvládnutie tejto výzvy a pokúsim sa užiť si tento proces čo najviac," napísal v úvode príspevku, do ktorého pripojil aj niekoľko hrozivo vyzerajúcich fotografií. Tie sú však len pre naozaj silné povahy. 

V texte pod fotografiami detailne rozpísal, ako vyzerali jeho dni. V prvom týždni sa pokúsil ísť na toaletu, ale následne skolaboval. Neskôr absolvoval prevoz z Bernu do Innsbrucku, kde mu operovali vykĺbené rameno. "Najhoršia bolesť, akú som kedy po operácii zažil. Navyše, neskôr sa pridali úzkosť a panické záchvaty z liekov proti bolesti" pokračuje Kilde v príspevku. 

Druhý týždeň bol lepší a priateľ Mikaely Shiffrinovej už zvládol ísť sám do kúpeľne a dokázal sedieť 10 minút bez toho, aby odpadol. Okrem toho absolvoval rôzne vyšetrenia nervových zakončení a výsledky sa zdajú byť relatívne priaznivé. "Stále neviem dvihnúť palce, ale peroneálny nerv vykazuje určite známky zlepšenia a doktor očakáva, že by sa mi motorické funkcie v nohe mali naplno vrátiť," píše Kilde.

Jeho návrat na zjazdovky je momentálne veľmi ťažko odhadnúť. Liečenie z podobných zranení trvá veľmi dlhú dobu, víťaz celkového hodnotenia Svetového pohára z roku 2020 sa ale nevzdáva. "Sú to malé kroky, však? Ale naozaj ďakujem za vašu podporu. Aj tieto malé kroky mi dávajú energiu, čiže som za ne naozaj vďačný a možno si ich aj trochu užívam," zakončil príspevok. 

V komentároch mu vyjadrilo podporu niekoľko "rivalov" a, samozrejme, aj priateľka Mikaela Shiffrinová. Tá sa, rovnako ako Kilde, zotavuje zo zranenia ľavej nohy. To utrpela pri piatkovom páde počas zjazdu v talianskej Cortine. Americkú lyžiarku ale čaká podstatne kratšia pauza a do pretekov by sa mala vrátiť ešte v priebehu tejto sezóny. 

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Aleksander Aamodt Kilde
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/WorldCup Skiing; FOTO: Instagram/akilde
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy