Doviedol Česko na EURO, potom odstúpil: Šilhavý bude údajne trénovať inú reprezentáciu

Tréner českej reprezentácie Jaroslav ŠilhavýTréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý Zdroj: Profimedia

PRAHA - Tréner Jaroslav Šilhavý by podľa médií po nedávnom konci pri českej futbalovej reprezentácii mohol prevziať ománsky národný tím.

Šesťdesiatdvaročný kouč by nahradil chorvátskeho kouča Branka Ivankoviča, ktorý skončil po neúspešnom vystúpení na ázijskom šampionáte. Šilhavého stanovisko ČTK zisťuje.

O tom, že má Šilhavý namierené k ománskej reprezentácii, ako prvý informoval denník Sport. Zdroj neuviedol, avšak český kouč už je vraj s vedením tamojšieho zväzu dohodnutý na podmienkach zmluvy. K mužstvu by si mohol vziať asistentov Jiřího Chytrého a kondičného trénera Pavla Čvančaru.

Ománsku reprezentáciu už v minulosti viedol iný český tréner Milan Máčala. Tamojšie národné mužstvo na ázijských majstrovstvách skončilo bez víťazstva tretie v skupine a nepostúpilo do vyraďovacej fázy. Podľa webu ománskeho zväzu sa vedenie po neúspechu na šampionáte rozlúčilo s koučom Ivankovičom.

Šilhavý je bez angažmán od konca novembra, kedy mu vypršala zmluva v českej reprezentácii. Po víťazstve 3:0 nad Moldavskom v poslednom zápase európskej kvalifikácie sa napriek postupu na letný európsky šampionát do Nemecka rozhodol pri tíme nepokračovať. Ako jeden z hlavných dôvodov uviedol, že už nechcel ďalej znášať veľký tlak na svoju osobu.

Viac o téme: Česko Omán Jaroslav Šilhavý
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy