Domáci Les Éléphants proti obhajcovi titulu: Infarktové penalty na Africkom pohári národov

Futbalisti Pobrežia Slonoviny postúpili do štvrťfinále Afrického pohára národovFutbalisti Pobrežia Slonoviny postúpili do štvrťfinále Afrického pohára národov Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

ABIDJAN - Futbalisti Pobrežia Slonoviny postúpili do štvrťfinále Afrického pohára národov.

Organizátor šampionátu v pondelkovom osemfinálovom stretnutí v Yamoussoukre zdolal obhajcu titulu Senegal v jedenástkovom rozstrele 5:4. V riadnom hracom čase i predĺžení sa duel skončil 1:1. V boji o postup do semifinále sa stretnú s víťazom zápasu Mali - Burkina Faso.

Domácemu tímu sa nedarilo v skupine a po triumfe 2:0 nad Guineou-Bissau, zaznamenali prehru 0:1 s Nigériou a 0:4 s Rovníkovou Guineou, obsadili až tretie miesto v tabuľke "áčka". Na lavičke skončil francúzsky kouč Jean-Louis Gasset. Pobrežie Slonoviny však postúpilo ako jeden zo štyroch najlepších tímov z tretích priečok.

V osemfinále ho čakal suverén "céčka" a jediné mužstvo, ktoré v skupinovej fáze nestratilo ani bod. Senegal potvrdil rolu favorita a viedol už od 4. minúty. Center Sadia Maneho našiel Habiba Dialla, ktorý nezaváhal - 1:0.

Futbalisti Pobrežia Slonoviny postúpili Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

V závere druhého polčasu však vyrovnal z penalty Franck Kessie. Stredopoliar domácich bol nakoniec hrdinom zápasu. Hosťujúci Moussa Niakhate v druhej sérii nepremenil svoj pokus, keď trafil ľavú žrď a tak Kessie v piatej rozhodol o triumfe.

Hráči Kapverd si tiež zaistili postup do štvrťfinále, keď zvíťazili nad Mauretániou 1:0 vďaka gólu Ryana Mendesa, ktorý v 88. minúte premenil penaltu. V stretnutí o postup do semifinále nastúpi proti víťazovi duelu Maroko - JAR.

Africký pohár národov - osemfinále:

Senegal - Pobrežie Slonoviny 1:1 pp (1:1, 1:0), 4:5 v jedenástkovom rozstrele
Góly:  4. H. Diallo – 86. Kessie (z 11 m)

Kapverdy - Mauretánia 1:0 (0:0)
Gól: 88. Mendes (z 11 m)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Pobrežie Slonoviny Africký pohár národov Kapverdy Sadio Mané Senegal Mauretánia