Prišiel do malého Ríma a chce s Trnavou vyhrať titul: Ťahúň Spartaka položil pero na papier

Na snímke radosť hráča Trnavy Erika Daniela po strelení góluNa snímke radosť hráča Trnavy Erika Daniela po strelení gólu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA - Stredopoliar trnavského Spartaka Erik Daniel sa dohodol s klubom na predĺžení zmluvy o ďalšie dva roky do júna 2026. Informoval o tom oficiálny web Spartaka.

Daniel prišiel do "malého Ríma" pred dvoma rokmi v lete. Dovedna odohral za Spartak 64 súťažných zápasov, v ktorých strelil 11 gólov. V lige sa predstavil za jeden a pol sezóny v 41 zápasoch, trinásťkrát nastúpil v Konferenčnej lige, desať zápasov pridal v domácom pohári.

V tejto sezóne sa mu strelecky darilo najmä v Európskej konferenčnej lige. V predkolách skóroval proti všetkým trom súperom a mal veľký podiel na tom, že sa Spartak predstavil aj v skupinovej fáze. Tam sa presadil v domácom zápase proti Ludogorcu Razgrad.

"Som tu spokojný, kabína je super a myslím, že aj výsledky sme mali dobré. Asi zavážilo aj to, že ostáva Michal Gašparík, vyhovuje mi tento štýl a v Trnave som ostal aj kvôli rodine. Strašne rád by som s Trnavou vyhral titul. Keď som videl, ako to tu fanúšikovia oslavovali, tak by som to chcel zažiť. Budeme sa o to snažiť," povedal Daniel.

"Erik Daniel patrí k ťahúňom našej ofenzívy, kvalitnú výkonnosť potvrdil nielen v slovenskej lige, ale aj v medzinárodných pohárových dueloch, za svoj prístup k zápasom si získal aj rešpekt u fanúšikov. Svojím ťahom na bránku je pre mužstvo veľmi platný, ukázal však, že je využiteľný i na kraji obrany.

V súčasnom futbale je veľmi dôležitá rýchlosť a tá patrí k jeho prednostiam. Máme radosť, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce s takým kvalitným futbalistom a môžeme s jeho službami počítať i naďalej," povedal prezident Spartaka Peter Macho.

Kľúčový hráč

Na pokračovanie spolupráce sa teší aj tréner Michal Gašparík, ktorý považuje Daniela vo forme za jedného z kľúčových hráčov svojho mužstva.

"Erika sme brali ako hotového hráča, ktorý dokázal svoje kvality v našej lige aj v zahraničí. Počas pôsobenia u nás ukázal, že môže byť naším kľúčovým hráčom. Vie zahrať na krídle zľava aj sprava podľa taktických zámerov v zápase a dokonca alternoval aj na iných pozíciách. Jeho výhodou oproti iným krídlam je, že má viac vyváženú ofenzívu s defenzívou, a preto je jeho využite variabilnejšie," dodal Gašparík pre klubový web.

Viac o téme: Spartak Trnava Erik Daniel Michal Gašparík Peter Macho
  • Autor: © Zoznam/
  • FacebooK/FC Spartak Trnava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy