VIDEO Parádna forma slovenskej strely: Forsterová prekonala osobný rekord

Viktória Forsterová počas halového mítinguViktória Forsterová počas halového mítingu Zdroj: SITA/Milan Illík

OSTRAVA - Slovenská atlétka Viktória Forsterová obsadila na halovom mítingu so zlatým štatútom v Ostrave 4. miesto na trati 60 m v osobnom rekorde 7,26 sekundy.

Za slovenským rekordom do 23 rokov Evy Murkovej z roku 1984 zaostala v utorok o jedinú stotinu sekundy.

Forsterová sa predstavila aj v behu na 60 m prek. a obsadila 6. miesto výkonom 8,07. "Dnes to bolo náročné, fyzicky aj psychicky. Zvládla som to však, a preto som spokojná. Prvý prekážkový beh v rozbehu mi vyšiel, preto som verila, že vo finále pobežím ešte rýchlejšie. Žiaľ, v ňom som sa už necítila dobre. Nesmierne som však spokojná s hladkou šesťdesiatkou, z Ostravy pôjdem domov s dobrým pocitom," povedala Forsterová podľa webu atletika.sk.

Filip Federič na najkratšom šprinte v hale finišoval v II. rozbehu na 6. mieste za 6,84. Tomáš Košík dobehol v I. rozbehu ôsmy za 6,90. Obaja nepostúpili do finále. V Ostrave sa napokon nepredstavil Ján Volko, ktorý sa po úvodnom štarte sezóny v Astane rozhodol pre oddych a naberanie kondície po zranení.

Prekážkar Patrik Dömötör triumfoval v národnom programe v behu na 400 m časom 47,34 sekundy. Za svojím minuloročným osobným rekordom zaostal iba o tri stotiny sekundy. Mužskú dvojstovku vyhral ďalší prekážkarský špecialista na 400 m Matej Baluch za 21,47, iba o jedinú stotinku nevyrovnal osobné maximom spred dvoch rokov, ktoré zaznamenal taktiež v Ostrave.

Viac o téme: Viktória Forsterová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy