Shiffrinová otvorene prehovorila o dôležitom termíne: Kedy sa vráti na svah?

Americká lyžiarka Mikaela ShiffrinováAmerická lyžiarka Mikaela Shiffrinová Zdroj: SITA/Martin Medňanský

DENVER - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová by sa po páde mohla vrátiť na súťažné svahy na konci budúceho týždňa. Štartovať by mohla na podujatí Svetového pohára v Soldeu v Andorre, kde je 10. februára na programe obrovský slalom a o deň neskôr slalom.

Líderka celkového poradia SP nedokončila piatkový zjazd v Cortine d'Ampezzo. Po páde vo veľkej rýchlosti skončila v ochranných sieťach. Dvadsaťosemročnú Američanku následne transportovali na vyšetrenie do nemocnice. Testy odhalili poranenie kolena, ale väzy neboli poškodené. Shiffrinová vynechala zvyšný program v Cortine i utorkový obrovský slalom v Kronplatzi.

"Mikaela sa vzhľadom na okolnosti cíti relatívne dobre. Nemá zlomeninu a ani poškodené väzy. Definitívne rozhodnutie o jej návrate však ešte nepadlo. Často urobíte jeden krok vpred a vráti vás to o dva späť. Musíme mať trpezlivosť," vyhlásil športový riaditeľ amerického tímu Patrick Riml podľa DPA.

O svojom stave informovala v utorok aj Shiffrinová na sociálnej sieti X. "Ideme deň po dni. Nebudem sa sťažovať na uplynulé dni," uviedla.

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Mikaela Shiffrin
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy