VIDEO Rozzúrených býkov z Arsenalu museli krotiť spoluhráči: Arteta komentoval celý incident

Mikel Arteta rozdáva pokyny svojim zverencomMikel Arteta rozdáva pokyny svojim zverencom Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu zvíťazili v utorkovom zápase 22. kola Premier League na pôde Nottinghamu Forest 2:1, no viac ako o výsledku sa hovorilo o incidente po konci duelu.

Dvaja hráči "Gunners" Ben White a Oleksandr Zinčenko mali ostrú výmenu názorov, keď si emotívne vysvetľovali situáciu pred inkasovaným gólom. Oddeliť ich museli od seba spoluhráči. Tréner hostí Mikel Arteta nerobil z hádky spoluhráčov veľkú vedu.

"Vlastne sa mi to páči. Jeden od druhého požadujú viac a nie sú šťastní zo spôsobu, ako sme dostali gól. Snažili sa to medzi sebou vyriešiť," vysvetľoval vznik konfliktu Arteta.

Výsledok mal byť ešte lepší

"Bolo to trochu napäté, no to iba znamená, že nám nestačí predvedený výkon, že výsledok mal byť ešte lepší. Neboli sme spokojní, že sme v závere inkasovali, to nás motivuje. Ja to musím len podporiť a správnym spôsobom to uchopiť, rešpektujúc oboch hráčov. Niekedy je to po zápase emotívne, ja však milujem, keď sa hráči navzájom poháňajú k lepším výkonom a chcú jeden od druhého dokonalosť," citovala trénera "kanonierov" agentúra DPA.

Arsenal poslal v 65. minúte do vedenia brazílsky útočník Gabriel Jesus, ktorý následne pripravil ďalší gól spoluhráčovi Bukayovi Sakovi. Za domácich už len znížil v 89. minúte Taiwo Awoniyi, ktorý využil chybu v obrane hostí. Londýnčania už výsledok aj vďaka skvelým zákrokom brankára Davida Rayu ubránili a po troch zápasoch dokázali zvíťaziť na ihrisku súpera.

Nadviazali na presvedčivý domáci triumf nad Crystal Palace (5:0) a polepšili si v boji o titul. Posunuli sa na druhé miesto, za vedúcim Liverpoolom zaostávajú o dva body, lídra však čakal ešte v stredu duel s Chelsea. V neúplnej tabuľke predbehli Manchester City, úradujúci majster mal oproti konkurentovi dva zápasy k dobru.

Víťazstvom v Nottinghame odohnali hráči Arsenalu zlé spomienky na minulú sezónu, keď práve prehra 0:1 na City Ground zmarila ich snahy o zisk titulu.

Na tomto štadióne už veľa tímov trpelo

"Som skutočne spokojný s výkonom a výsledkom. Pamätáme si, čo sa stalo vlani, chceli sme to odčiniť. Na tomto štadióne už veľa tímov trpelo. My sme však od úvodu zápasu dominovali. Chceli sme získať určité momentum v lige a myslím si, že sa nám to podarilo. Musíme byť opatrní a vždy jedným okom sledovať našich konkurentov, aby sme im nedovolili príliš sa vzdialiť," mieril Arteta k situácii v tabuľke a nadcházajúcemu šlágru s FC Liverpool.

"Musíme sa na nedeľu dobre pripraviť. Bude to veľký zápas," dodal.

Nottingham po druhej prehre za sebou zostal na 16. meste, dva body od zóny zostupu. Stále však čelí hrozbe odrátania bodov za porušenie pravidiel finančnej fair play.

Taiwo Awoniyi oslavuje gól Galéria fotiek (8) Taiwo Awoniyi oslavuje gól Forestu Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

"V prvom polčase sme hrali organizovane a nedovolili sme Arsenalu dostať sa do brejkov, respektíve hrať jeho hru. Málo sme však kontrolovali loptu, mali sme si ju viac podržať. V druhom dejstve sme začali hrať lepšie, viac sme útočili a dokázali spôsobiť súperovi problémy.

Som sklamaný zo spôsobu, ako sme inkasovali oba góly, dalo sa im vyhnúť. Prvý padol po vhadzovaní, druhý po útočnom rohovom kope. To nás stalo zápas," komentoval duel pre BBC tréner domácich Nuno Espírito Santo.

V ďalších stretnutiach Fulham remizoval s Evertonom 0:0. Slovenský brankár Marek Rodák sledoval zápas z domácej lavičky, medzi žrďami dostal znovu prednosť Nemec Bernd Leno. Luton si poradil doma s Brightonom hladko 4:0, keď už v 3. minúte viedol 2:0. Hetrikom zariadil triumf Elijah Adebayo, pričom prvý gól dal už v 18. sekunde.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Premier League Mikel Arteta Arsenal FC Gabriel Jesus Nuno Espirito Santo Nottingham Forest Oleksandr Zinčenko Ben White