Famózny záver sa nekonal, odplata bola sladká: Českí mladíci skončili tesne pod vrcholom

Bujará oslava hokejistov USA na ZOHM v KangwoneBujará oslava hokejistov USA na ZOHM v Kangwone Zdroj: SITA/AP/Jonathan Nackstrand/OIS

KANGWON - Českí hokejisti do 16 rokov na Zimných olympijských hrách mládeže v Kangwone zlatú medailu nevybojovali. Zverenci trénera Milana Razýma vo finále podľahli Američanom 0:4.

Výber USA vrátil po dvoch dňoch Čechom porážku zo základnej časti 5:6 po samostatných nájazdoch. Ziskom striebra pridali hokejisti na konto českej výpravy v Kórei štvrtý cenný kov.

Česi v šesťčlennom turnaji zdolali najprv Slovákov 3:2, potom Američanov a v semifinále 3:1 Fínsko. S americkým výberom dokázali v pondelok otočiť stav z 1:4. Vo finále sa im podobný obrat nepodaril.

Prvýkrát inkasovali v 9. min v oslabení a v druhej tretine prepálil Jána Láryša J.P. Hurlbert. Tretí gól pridali Američania päť minút pred koncom zápasu a v ďalšej presilovej hre zámorský celok víťazstvo pečatil.

Ziskom striebra nadviazali hokejisti v Kangwone na zlato biatlonistky Ilony Plecháčovej a bronzy miešanej biatlonovej štafety a snowboardistky Vanessy Volopichovej v slopestyle. Štyri cenné kovy si mladí českí športovci odviezli aj z minulých dvoch zimných olympiád.

Viac o téme: USA Česko Zimné olympijské hry mládeže ZOHM Milan Razým
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy