Košice v derby nevyzreli na oslávenca: Staronový kouč okamžite vrátil Michalovce na víťaznú vlnu

Uprostred Alan Wilkins (Michalovce) sa teší po strelení góluUprostred Alan Wilkins (Michalovce) sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili nad HC Košice 3:0 v stredajšej dohrávke 33. kola Tipos extraligy.

Domácich prvýkrát v sezóne viedol ich staronový kormidelník Tomek Valtonen, ktorý spoločne s asistentom Danielom Sedlákom nahradili Petra Kúdelku s Tomášom Surovým. Brankár michalovského tímu Stanislav Škorvánek oslávil dnešné 28. narodeniny 3. čistým kontom v sezóne a 13. v extraligovej kariére. Pre "oceliarov" to bola prvá prehra na klziskách súperov po piatich víťazstvách, resp. od 26. decembra.

Brankár Stanislav Škorvánek (Michalovce) Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Roman Hanc

V drese michalovského tímu absolvoval úspešnú premiéru americký útočník Josh Wilkins, ktorý v 13. minúte otvoril skóre. Pre viaceré absencie v ofenzíve zaradil tréner Košičanov Dan Ceman premiérovo do zostavy 17-ročného útočníka Tobiasa Faitha.

Domáci mali v prvej tretine viac z hry a do vedenia išli v presilovke, keď sa zblízka presadil nepokrytý Wilkins. Košičanom sa v druhej tretine nepodarilo vyrovnať ani počas dvoch presiloviek a od 33. minúty bol náskok domácich už dvojgólový. Daugavišovu prihrávku zužitkoval Bindulis - 2:0.

Michalovčanov viackrát podržal brankár Škorvánek a jeho náprotivok Riečický tretíkrát inkasoval po 13 sekundách hry v tretej časti. Tvrdou strelou z väčšej vzdialenosti ho prekonal Santos - 3:0. Košičanom sa ani v tretej časti nepodarilo prekvapiť defenzívu domácich. Tí naďalej ostali na priebežnom 4. mieste tabuľky, no na tretích Košičanov strácajú už iba dva body.

Zľava Alex Breton (Košice) Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Roman Hanc

TEL - dohrávka 33. kola:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Wilkins (Newton), 33. Bindulis (Daugavinš, Santos), 41. Santos (Bindulis, Newton). Rozhodovali: J. Konc ml., Hronský - Stanzel, Šoltés, vylúčení: 7:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2278 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Bindulis, Drgoň, Jasečko, Bodák, Macejko, R. Novák - Daugavinš, Newton, Santos - Valach, Heard, Wilkins - Solenský, Suja, Puliš - Vašaš, Buc, Kabáč - R. Fedor

Košice: Riečický - Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Dravecký, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Jokeľ - Bačo, Havrila, T. Faith

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: HC Košice Stanislav Škorvánek HK Dukla Ingema Michalovce Tomek Valtonen