Časovaná bomba NBA sveta? V prípade LeBrona Jamesa sa môže udiať čosi nepredstaviteľné

Spotený LeBron James sa utieraSpotený LeBron James sa utiera Zdroj: SITA/AP/Nick Coury

LOS ANGELES - Udeje sa v NBA niečo nepredstaviteľné? Vedenie Los Angeles Lakers sa začalo obzerať po možnej výmene LeBrona Jamesa, najlepšieho hráča posledných dvoch dekád.

O tomto obchode informoval reportér David Pingalore, ktorý už v minulosti vopred napísal o vysoko pravdepodobnom presune Jamesa do Los Angeles v lete 2018, podpise Kawhiho Leonarda s Los Angeles Clippers o rok neskôr, o návrate LeBrona do Clevelandu napísal dva roky predtým, ako sa naozaj udial.

James sa môže stať po skončení ročníka neobmedzeným voľným hráčom, a to v prípade, že odmietne hráčsku opciu na 51 miliónov dolárov. Otázkou zostáva, čo by mohli Lakers dostať v obchode za jedného z najlepších hráčov basketbalových dejín. Štvornásobný šampión ligy zbiera priemerne 24,9 bodov na zápas, 7,5 doskokov a 7,7 asistencií. Z poľa strieľa s úspešnosťou 52 percent a takmer 40 percent spoza trojkového oblúka.

Lakers v prebiehajúcej sezóne nenapĺňajú očakávania a s bilanciou 25-25 sa nachádzajú na deviatom mieste Západnej konferencie. Fanúšikovia žiadajú vyhodenie hlavného trénera Darvina Hama, ktorému vyčítajú nasadzovanie Taureana Princea na úkor Ruia Hačimuru, či iné zvláštne rozhodnutia.

Uzávierka prestupov sa v NBA uskutoční vo štvrtok 8. februára. Ak by Lakers vymenili Jamesa, išlo by o jasný signál, že svoj nový tím by budovali okolo pivota Anthonyho Davisa, zažívajúceho jednu zo svojich najlepších sezón v kariére.

Viac o téme: NBA LeBron James Los Angeles Lakers Rob Pelinka
  • Autor: © Zoznam/
  • X/David Pingalore
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy