Slovensko musí tento klenot ceniť najväčším zlatom: Famózna lyžiarka a ešte úžasnejší človek!

Alexandra Rexová potvrdila výbornú formu v Cortine d' AmpezzoAlexandra Rexová potvrdila výbornú formu v Cortine d' Ampezzo Zdroj: Rexa team

CORTINA D´AMPEZZO - Vo svetovom lyžiarskom stredisku Cortina d' Ampezzo sa 1.2. 2024 konali preteky Svetového pohára v paralyžovaní v disciplíne slalom, kde naša reprezentantka Alexandra Rexová potvrdila výbornú formu získaním druhého miesta.

Tento týždeň však Alexandre priniesol k významným športovým výhram ešte jedno špeciálne ocenenie, a to cenu za inklúziu v praxi. Vo voľnom čase sa Alexandra venuje prevencii šikanovania na školách v rámci projektu Nedaj sa, hovor o tom! Tento projekt zaujímavou a interaktívnou formou vysvetľuje mnohé sociálne problémy dnešných detí.

Prostredníctvom divadelno-výchovných predstavení pre základné a stredné školy ukazuje problémy ako sú šikana, sociálna nerovnosť, obťažovanie, či nástrahy internetu a inovatívne a pútavo prostredníctvom moderátora, naživo hraných divadelných scénok a video výpovedí odborníkov či pre žiakov známych osobností, prináša deťom a mladým ľuďom riešenia a odpovede na ich otázky.

Projekt je realizovaný pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky, s podporou Policajného zboru a bol vytvorený odborníkmi spolu s Centrom poradenstva a prevencie. Viac o projekte www.nedajsa.sk.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6

Viac o téme: Alexandra Rexová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Tlačová správa

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy