Na víťazku stratila vyše tri sekundy: Jančová na MS nebojovala o medaily

Slovenská lyžiarka Rebeka JančováSlovenská lyžiarka Rebeka Jančová Zdroj: TASR/Martin Baumann

SAINT-JEAN-D'AULPS - Slovenská lyžiarka Rebeka Jančová obsadila 16. miesto v obrovskom slalome na MS juniorov vo Francúzsku.

V piatkových pretekoch zaostala o 3,20 sekundy za víťazkou Britt Richardsonovou z Kanady (2:01,96 min). Striebro získala Stefanie Grobová zo Švajčiarska a bronz Lara Colturiová z Albánska.

Slalom mužov vyhral Švajčiar Lenz Hächler časom 1:40,70 minúty. Druhý skončil Rakúšan Moritz Zudrell a bronz získal Hans Grahl-Madsen z Nórska. Zo štvorice Slovákov na štarte dokončil preteky iba Martin Michalka, ktorý obsadil 44. miesto.

Zjazd vyhral Švajčiar Livio Hiltbrand, medzi ženami Rakúšanka Victoria Olivierová, Katarína Šrobová skončila na 30. mieste. Super-G vyhrala Švajčiarka Malorie Blancová, Jančová na ňu stratila 3,53 sekundy a obsadila 28. priečku, Šrobová nedokončila. Medzi mužmi triumfoval Max Perathoner z Talianska. Slovenky Jančová a Ella Hrbáňová sa predstavili aj v tímovej kombinácii, v ktorej skončili na 13. mieste, zlato získali Švajčiarky a medzi juniormi Taliani. V paralelných pretekoch obsadili Šrobová, Hrbáňová, Adam Nováček a Timo Botka 15. miesto, z víťazstva sa tešili Nóri.

obrovský slalom žien:
1. Britt Richardsonová (Kan.) 2:01,96 min, 2. Stefanie Grobová (Švaj.) +0,81 s, 3. Lara Colturiová (Alb.) +1:18, ... 16. Rebeka JANČOVÁ (SR) +3,20

slalom mužov:
1. Lenz Hächler (Švaj.) 1:40,70 min, 2. Moritz Zudrell (Rak.) +0,39 s, 3. Hans Grahl-Madsen (Nór.) +0,57, ... 44. Martin MICHALKA +10,67, nedokončili: Timo BOTKA, Adam NOVÁČEK, Daniel NOSEK (všetci SR)

Viac o téme: Obrovský slalom Rebeka Jančová MS juniorov v lyžovaní
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy