Poznáme prvých semifinalistov Ázijského pohára: Rozhodol vlastný gól, Austrália padla v dráme

Juhokórejskí hráči oslavujú po ich víťazstve nad Austráliou vo futbalovom zápase štvrťfinále Ázijského pohára Austrália - Južná KóreaJuhokórejskí hráči oslavujú po ich víťazstve nad Austráliou vo futbalovom zápase štvrťfinále Ázijského pohára Austrália - Južná Kórea Zdroj: TASR/AP/Aijaz Rahi

AL RAJÁN - Futbalisti Jordánska a Kórejskej republiky sa stali prvými semifinalistami Ázijského pohára.

Jordánci zdolali v piatkovom zápase Tadžikistan 1:0, o výsledku rozhodol v 66. minúte vlastný gól Vahdata Khanonova. Postup tesne ušiel Austrálčanom, ktorí vyhrávali nad Kórejčanmi 1:0 ešte v 90.+6 minúte. Potom však z pokutového kopu vyrovnal Hee-Chan Hwang a zápas poslal do predĺženia. V ňom rozhodol Heung-Min Son.

Ázijský pohár - štvrťfinále:

Tadžikistan - Jordánsko 0:1 (0:0)
Gól: 66. Khanonov (vl.)

Austrália - Kórejská republika 1:2 pp (1:0)
Góly: 42. Goodwin - 90.+6 Hwang (z 11 m), 104. Son, ČK: 105.+4 O'Neill (Austrália)

Viac o téme: Austrália Kórejská republika Jordánsko Ázijsky pohár Tadžikistan