Na plaveckom šampionáte rozdali prvé medaily: Dychberúci súboj o zlato

Holandská diaľková plavkyňa Sharon van RouwendaalováHolandská diaľková plavkyňa Sharon van Rouwendaalová Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

DOHA - Holandská diaľková plavkyňa Sharon van Rouwendaalová získala prvú zlatú medailu na MS v plaveckých športoch v katarskej Dauhe.

Triumfovala na trati 10 km časom 1:57:26,8 h. Druhá skončila s odstupom jedinej desatiny Španielka Maria De Valdesová, bronz dosiahla Angelica Andreová z Portugalska s mankom 1,4 sekundy.

Rouwendaalová vylepšila o tri priečky svoje postavenie z minulého roka z japonskej Fukuoky. Obhajkyňa titulu Leonie Antonia Becková z Nemecka skončila až na 20. mieste. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

MS v plaveckých športoch v katarskej Dauhe - diaľkové plávanie:

ženy - 10 km: 1. Sharon van Rouwendaalová (Hol.) 1:57:26,8 ho, 2. Maria De Valdesová (Šp.) +0,1 s, 3. Angelica Andreová (Portug.) +1,4

Viac o téme: MS v plaveckých športoch Sharon van Rouwendaalová Maria De Valdesová Angelica Andreová