Vyše 20 rokov na scéne, vrchol prišiel až dnes: Zelenay dostal motiváciu pokračovať

Igor Zelenay a postupové oslavy daviscupového tímu SlovenskaIgor Zelenay a postupové oslavy daviscupového tímu Slovenska Zdroj: TASR/Martin Baumann

KRALJEVO - V Davisovom pohári debutoval už v apríli 2003 v Luxembursku, no vrchol zažil ako 41-ročný.

Slovenský tenista Igor Zelenay považuje postup do skupinovej fázy finálového turnaja za top zážitok, ktorý ho motivuje pokračovať v kariére. Deblový špecialista získal po boku Lukáša Kleina v Srbsku rozhodujúci tretí bod.

"Je to fantázia, že na piaty pokus sa nám podarilo konečne postúpiť na finálový turnaj. Úprimne sa priznám, že pred zápasom v Kraljeve som nevedel, čo bude. Stále je to na zváženie, čo ďalej, no mám motiváciu potiahnuť to minimálne do septembra.

Môj svetový deblový rebríček nie je teraz nič moc, vek nezastavíte. Človek si musí dávať veľký pozor, aby sa nezranil. Vnútorne chcenie tam je, no treba počúvať telo, lebo v mojom veku to nie je jednoduché," zdôraznil Zelenay.

Slovenskí daviscupoví reprezentanti sprava Galéria fotiek (14) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Antuka nie je jeho najobľúbenejší povrch, s Kleinom si však v daviscupovom debli sadli, čo potvrdili už vlani v Grécku triumfom nad gréckymi bratmi Stefanosom a Petrosom Tsitsipasovcami. "Bolo super, že Luki vyhral v piatok singla a bol rozohratý. Nevedeli sme využiť brejkbaly a stretnúť sa na returnoch. Podarilo sa nám však vyrovnať na 4:4, čo nás výrazne povzbudilo.

Po premenenom mečbale som mal pocity, ktoré sa nedajú slovami opísať. Vyhrať v Srbsku 4:0, to je paráda. Škoda, že to nebolo doma pred slovenskými fanúšikmi. Verím, že v septembri niečo uhráme a potvrdíme, že sme na finálový turnaj postúpili zaslúžene."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14

Viac o téme: Igor Zelenay Slovensko Srbsko Davisov pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy