FOTO Slovenské dievčatá zažívajú rozprávkové MS: Nemáme slov, jedinečný úspech pre našu krajinu

Slovenské akvabely na MS v plaveckých športochSlovenské akvabely na MS v plaveckých športoch Zdroj: Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF

DOHA - Slovenské akvabely postúpili na MS v plaveckých športoch v Dauhe prvýkrát v histórii do finále technických zostáv tímov.

V pondelňajšej kvalifikácii obsadili 11. miesto. Veronika Ásványiová, Michaela Bernáthová, Chiara Dikyová, Lea Krajčovičová, Hana Markušová, Viktória Reichová, Žofia Strapeková a Liza Zemanová získali pod vedením trénerky Moniky Thüringerovej 201,918 bodu.

"Nemám slov, veľmi sa teším. Pre Slovensko je to druhé finále na majstrovstvách sveta. Dievčatá zaplávali výborne, nedostali žiadne zrážky. Som nadšená z umiestnenia. Dievčatá majú našliapnuté fantasticky, sú motivované, súťaž si užívajú. Verím, že nám nasadenie vydrží až do konca šampionátu," povedala pre web swimmsvk.sk Thüringerová.      

Radosť z úspechu neskrývala ani Veronika Strapeková, viceprezidentka Slovenskej plaveckej federácie pre synchro. "Dnes sa podaril jedinečný úspech, keď Slovensko prvýkrát v histórii v tímovej zostave postúpilo do finále majstrovstiev sveta," uviedla účastníčka OH 2004 v Aténach.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Slovensko Akvabely Monika Thuringerová MS v plaveckých športoch Viktória Reichová Chiara Dikyová Žofia Strapeková Lea Krajčovičová Veronika Ásványiová Michaela Bernáthová Hana Markušová Líza Zemanová
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy