VIDEO Slovensko zvažuje organizáciu vrcholného tenisového podujatia: Bola by to bomba!

Na snímke zľava tenisti Lukáš Pokorný, Jozef Kovalík, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Alex Molčan a Norbert GombosNa snímke zľava tenisti Lukáš Pokorný, Jozef Kovalík, Igor Zelenay, Lukáš Klein, Alex Molčan a Norbert Gombos Zdroj: TASR/Pavol Zachar

BRATISLAVA - Slovenskí tenisti Alex Molčan s Lukášom Kleinom by privítali, keby v septembri v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára mohli hrať doma.

Slovenský tenisový zväz podľa slov jeho prezidenta Miloslava Mečířa zvažuje, že sa bude uchádzať o usporiadanie jednej zo štyroch skupín.

"Bola by to bomba. Možno by tam bol väčší stres, no pre nás i pre slovenských tenisových fanúšikov by to bol obrovský zážitok," uviedol najlepší slovenský singlista.

Aj Lukáša Kleina by potešilo, keby v septembri mohol hrať proti elitným svetovým tímom v NTC aréne. "Bolo by skvelé dotiahnuť finálovú skupinu na Slovensko, ešte viac by nás to motivovalo."

V Srbsku dosiahol slovenský daviscupový tím jedno z najcennejších víťazstiev. Kapitán Tibor Tóth deň pred žrebom ochorel a v Kraljeve nemohol sedieť na lavičke. O to intenzívnejšie to prežíval v hotelovej izbe.

"Ľubo Kurhajec ma výborne zastúpil, odviedol fantastickú prácu. Bolo to pre mňa ťažké. Keď človek pozerá zápas v televízii, cíti sa bezradný. Sú to väčšie nervy," zdôraznil Tóth.

 

 

Bola by to veľká vec, splnil by sa mi sen

Postup medzi 16 najlepších tímov sveta považuje za veľký úspech. "My sme za týmto výsledkom išli veľmi dlho. Hráči s celým realizačným tímom vynaložili veľké množstvo energie. Chalani dávajú Davis Cupu 150 percent. Súperov v skupinovej fáze si už moc nenavyberáme. Ak by sme hrali doma, to by bola veľká vec, splnil by sa mi sen."

V skupinovej fáze finálového turnaja sa predstaví 16 tímov, ktoré rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín. Dva najlepšie z každej z nich postúpia do novembrovej vyraďovacej fázy v Malage.

 

 

Účasť v skupinovej fáze mali v predstihu istú vlaňajší finalisti Taliansko a Austrália i Španielsko s Veľkou Britániou ako držitelia voľných kariet. Okrem Slovenska si postup zabezpečili Kanada, Holandsko, Nemecko, USA, Brazília, Fínsko, Česko, Francúzsko, Argentína, Belgicko a Čile.  

Slováci si postupové oslavy užili, Kurhajec pri nich prišiel o fúzy. "Všetko sa začalo už po zápase na kurte, pokračovalo v šatni a vyvrcholilo v hoteli. Bolo to také milé. Igor Zelenay dvíhal hore hostesky, ktoré nám pridelili a súčasťou osláv bolo aj holenie mojich fúzov. Bolo to veselé, ale v rámci normy."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: Miloslav Mečíř Igor Zelenay Slovensko Srbsko Alex Molčan Lukáš Klein Davisov pohár Tibor Tóth Ľubomír Kurhajec
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Pavol Zachar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy