Mintálová v ankete Športovec roka premiérovo v elitnej desiatke: Obrovská prestíž!

Víťazka Eliška Mintálová na vyhlasovaní Najlepšieho športovca Ministerstva obrany 2023Víťazka Eliška Mintálová na vyhlasovaní Najlepšieho športovca Ministerstva obrany 2023 Zdroj: SITA/Jakub Julény

BRATISLAVA - Eliška Mintálová má za sebou jednu zo svojich najlepších sezón, čo ocenili aj športoví novinári a v tradičnej ankete Športovec roka sa dostala premiérovo do najlepšej desiatky. Dokonca hneď na štvrté miesto a verí, že raz vystúpi aj na najvyšší stupienok.

Dvadsaťštyriročná pretekárka si vlani vybojovala prvú individuálnu medailu na majstrovstvách sveta, keď v Londýne získala striebro v K1 žien a zároveň aj miestenku na OH 2024. Krátko pred šampionátom vyhrala aj svoje premiérové preteky Svetového pohára v španielskom Seu d’Urgell. Tieto úspechy ju katapultovali tesne pod pódium ankety Klubu športových redaktorov.

"Patriť medzi top športovcov na Slovensku je obrovská prestíž a som veľmi šťastná, že sa mi to podarilo. Verím, že v budúcnosti to vytiahnem na ten najvyšší stupienok, ale na to si ešte budeme musieť počkať," povedala.

Mintálová sa nezúčastnila na pondelkovom slávnostnom galavečere v Bratislave, keďže pred pár dňami zamierila na opačnú stranu zemegule.

"Po dlhšej príprave doma sme pred týždňom odleteli do Austrálie na kľúčové sústredenie pred blížiacou sa sezónou," uviedla prostredníctvom video odkazu. Sezóna vyvrcholí v lete olympijskými hrami v Paríži. Mintálová na nich bude patriť k veľkým slovenským nádejam na zisk cenného kovu.

"Vrcholom sezóny bude olympiáda, na ktorú sa nesmierne teším. Aj keď máme dovtedy ešte veľa času, snažíme sa vkladať všetku energiu do každého jedného tréningu tak, aby sme nič nepodcenili. Aby sme na olympiádu prišli sebavedomí, hlavne mali dobre natrénované a podali čo najlepšie výkony," zaželala si.

Parížsky vrchol roka

Mintálová sústredí celú prípravu na Paríž a v tom jej bude pomáhať aj jej realizačný tím. "Chcela by som sa poďakovať svojmu tímu za odvedenú prácu, cestu, ktorú sme spolu absolvovali, a všetko, čo sme dosiahli. Najmä svojmu trénerovi Peťovi Cibákovi a asistentovi, ktorý je zároveň môj partner.

Kondičným trénerom, fyzioterapeutom, mentálnej trenerke, plaveckému trénerovi, manažérovi, tímu, Dukle Banská Bystrica, ktorá nám vytvára podmienky, aby sme mohli robiť kvalitne to, čo nás baví. A fakulte telesnej výchovy a športu, za to že mi umožňuje robiť šport a zároveň aj študovať," dodala.

Viac o téme: Eliška Mintálová Športovec roka 2023
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy