Po nútenej operácii ho čaká dlhá maródka: Hviezda zámorskej NBA musela pod skalpel

Kam sa díva Joel Embiid?Kam sa díva Joel Embiid? Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

PHILADELPHIA - Najmenej mesiac bude pauzovať najužitočnejší hráč minulej sezóny NBA Joel Embiid a definitívne tým pádom prišiel o šancu, že by mohol v zámorskej basketbalovej lige získať ďalšiu individuálnu cenu.

Kamerunský pivot sa podrobil operácii kolena a jeho klub Philadelphia 76ers oznámil, že rehabilitácia potrvá zhruba štyri týždne. Dvadsaťdeväťročný basketbalista má v poslednej dobe opakovane zdravotné problémy. Na maródku zamieril najlepší strelec ligy s priemerom 35,3 bodu na zápasy pred týždňom po tom, čo mu na koleno spadol pri súboji o loptu protihráč z Golden State. Embiid má operovaný meniskus v ľavej nohe.

Sixers chýbal v piatich z posledných šiestich zápasov, z toho Philadelphia štyrikrát prehrala. V tejto sezóne Embiid odohral len 34 stretnutí zo 49 možných a už nemá šancu splniť podmienku o účasti v minimálne 65 zápasoch, aby sa mohol uchádzať o ocenenie MVP alebo ďalšie ceny.

Popri 35 bodoch predvádzal v priemere aj 11 doskokov alebo takmer šesť asistencií. Kvôli zraneniu príde aj o Zápas hviezd, ktorý sa uskutoční 18. februára v Indianapolis.

Viac o téme: NBA Philadelphia 76ers Joel Embiid
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy