Všade dobre, doma najlepšie: Barcelona sa môže pochváliť mimoriadne cenným úlovkom

Španielsky basketbalista Ricky RubioŠpanielsky basketbalista Ricky Rubio Zdroj: SITA/AP/Nell Redmond

BARCELONA - Hviezdny španielsky basketbalista Ricky Rubio bude po odchode z NBA hrať do konca sezóny za Barcelonu.

So svojím bývalým tímom, v ktorom pôsobia českí reprezentanti Tomáš Satoranský a Jan Veselý, sa tridsaťtriročný rozohrávač v minulom týždni začal pripravovať, po tom ako na začiatku roka ukončil po 12 rokoch kariéru v zámorskej lige. Teraz katalánsky veľkoklub oznámil na sociálnych sieťach, že s Rubiom uzavrel zmluvu do konca tejto sezóny.

Rubio vlani v auguste prerušil kariéru, aby sa mohol sústrediť na svoje duševné zdravie. Pred týždňom na sociálnej sieti X uviedol, že je v záverečnej fáze psychického zotavovania a dnes Barcelona potvrdila jeho zaradenie na súpisku pre zvyšok ročníka v domácej ligovej súťaži ACB a Európskej ligy.

Barcelonský dres Rubio obliekal v rokoch 2009-2011 pred odchodom do NBA a vyhral s tímom Európsku ligu aj španielsku najvyššiu súťaž. Jeho spoluhráčom bol vtedy súčasný kouč Barcelony Roger Grimau. V zámorskej lige nastupoval za Minnesotu, Utah, Phoenix a Cleveland.

So španielskou reprezentáciou Rubio dvakrát triumfoval na majstrovstvách Európy, v roku 2019 oslavoval titul aj na svetovom šampionáte. V zbierke má tiež striebro a bronz z olympijských hier.

Viac o téme: NBA Barcelona Ricky Rubio
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy