Ejha, to je ale forma: Český chlapec s raketou nekompromisne trieli za turnajovým primátom

Český tenista Tomáš MacháčČeský tenista Tomáš Macháč Zdroj: SITA/AP/Alessandra Tarantino

MARSEILLE - Tomáš Macháč v druhom kole tenisového turnaja v Marseille porazil 6:3, 6:2 šiesteho nasadeného Lorenza Musettiho z Talianska a tretíkrát v kariére postúpil do štvrťfinále. Český hráč si s poradil s rebríčkovým favoritom bez väčších ťažkostí za hodinu a 23 minút.

23-ročný Macháč, aktuálne 66. tenista sveta, nadviazal proti súperovi z tretej desiatky poradia na výkon z prvého kola. V ňom vyradil bývalú svetovú jednotku a trojnásobného grandslamového víťaza Andyho Murrayho.

V Marseille zatiaľ Macháč nestratil ani set. O prvú semifinálovú účasť na okruhu ATP si zahrá s víťazom zápasu medzi obhajcom titulu a ôsmym hráčom sveta Hubertom Hurkaczom z Poľska a Alexandrom Ševčenkom z Kazachstanu.