Fanúšika ťahali po zemi a udreli päsťou do hlavy: Česko vyšetruje futbalový prešľap

Fanúšikovia SK Dynamo České BudějoviceFanúšikovia SK Dynamo České Budějovice Zdroj: Profimedia

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Polícia obvinila troch členov bezpečnostnej agentúry pre napadnutie fanúšika hostí počas stretnutia futbalovej ligy medzi Českými Budějovicami a Jabloncom.

Incident sa stal vlani v apríli. Kriminalisti stíhaných mužov obvinili z výtržníctva. Informovala o tom dnes polícia na svojom webe.

"V polčase stretnutia pravdepodobne pri snahe upokojiť situáciu členovia bezpečnostnej agentúry fyzicky napadli fanúšika hosťujúceho klubu, keď ho ťahali po zemi a tiež udreli päsťou do hlavy. Všetko sa stalo pred ďalšími divákmi a na verejne prístupnom mieste. Napadnutého následne vyviedli z areálu štadióna," uviedol juhočeský policajný hovorca Jiří Matzner.

České Budějovice vtedy doma porazili Jablonec 5:1. Matzner dodal, že napadnutého následne ošetrili lekári. "Našťastie mu však nebola spôsobená ujma na zdraví," uviedol hovorca.

Českobudějovický klub správanie členov bezpečnostnej agentúry odsúdil a dištancoval sa od neho. Usporiadateľská služba vlani po zápase ubezpečila klub, že členovia agentúry, ktorí na fanúšika zaútočili, budú exemplárne potrestaní a firma už s nimi nebude spolupracovať.

Viac o téme: SK Dynamo České Budějovice FK Jablonec
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy