Veľká posila, akú na Slovensku nemá nikto: Spišiaci získali top európskeho hráča!

Na snímke tréner HK Spišská Nová Ves Vlastimil Wojnar v zápase 31. kola hokejovej Tipos extraligyNa snímke tréner HK Spišská Nová Ves Vlastimil Wojnar v zápase 31. kola hokejovej Tipos extraligy Zdroj: TASR/Roman Hanc

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Český brankár Patrik Bartošák zamieril do extraligového klubu HK Spišská Nová Ves, s ktorým sa dohodol na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny. Účastník hokejovej Tipos extraligy o tom informoval TASR v tlačovej správe.

Skúsený 30-ročný hráč pôsobil v tejto sezóne v Hradci Králové. V jeho drese odchytal 17 stretnutí, v ktorých dosiahol úspešnosť zákrokov 91,9 percenta s priemerom dvoch gólov na zápas. V minulosti si obliekal aj dres Nižnekamska, Pelicans Lahti, či Třinca.

"Sme radi, že sa nám podarilo Patrika podpísať do konca sezóny a ukázať našim fanúšikom, že chceme historickú sezónu zakončiť bojom o najvyššie miesta. Priniesť do Spišskej Novej Vsi brankára takých obrovských hokejových kvalít nebolo jednoduché, ale po viacerých osobných a telefonických stretnutiach sme našli zhodu a vidina bojovať o titul zlomovým bodom, prečo sa rozhodol prijať našu ponuku.

Získavame tak rozdielového brankára top európskej kvality. Minulý rok sa nám niečo podobné podarilo príchodom Martina Réwaya a verím, že tento podpis nás posunie kvalitatívne aj výsledkovo ešte o povestný kúsok vyššie. Verím, že fanúšikovia ocenia našu snahu a v domácom zápase privítajú ´Bartesa´ ako sa patrí. Držím mu palce a prajem čo najviac víťazných zápasov v našom drese," uviedol generálny manažér klubu Richard Rapáč.

Bartošák sa predstavil aj v národnom tíme Česka na MS 2019 na Slovensku. V roku 2013 ho draftovalo Los Angeles Kings v 5. kole zo 146. miesta, ale v profilige sa nikdy nepredstavil. Na konte má 35 zápasov v AHL, obliekal si dres Manchesteru Monarchs.

Viac o téme: HK Spišská Nová Ves Patrik Bartošák
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO:X/HK Spisska Nova Ves
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy