VIDEO Bodoval iba jeden zo štyroch: Výkony Slovákov zatienil český hokejista

Martin Nečas (Carolina) zdraví divákov po hviezdnej chvíli Martin Nečas (Carolina) zdraví divákov po hviezdnej chvíli Zdroj: SITA/AP/Karl B DeBlaker

NEWARK - Slovenský hokejista Martin Pospíšil si pripísal v zámorskej NHL jeden bod za asistenciu. Prispel tak k víťazstvu Calgary, ktorá vyhralo na ľade New Jersey 5:3. Za domácich sa predstavil jeho krajan Šimon Nemec, ktorý nebodoval.

Spomedzi Slovákov boli v akcii aj Martin Fehérváry a Erik Černák – taktiež bez bodového zápisu. Hetrikom sa blysol Čech Martin Nečas, ktorého Carolina zdolala Colorado 5:2.

Pod triumf Flames sa podpísal aj brankár Jacob Markström, ktorý zaznamenal 37 úspešných zákrokov. "Toto bol jeho najlepší zápas, čo som ho videl chytať. Každý duel nám dáva šancu vyhrať, a preto máme brankára takéhoto kalibru," uviedol tréner Ryan Huska podľa nhl.com.

Po góle a asistencii zaznamenali za hostí Andrew Mangiapane a Connor Zary. Práve jemu asistoval v 24. minúte Pospíšil pri presnom zásahu na 2:1. Puk najprv zostal v bránkovisku po pokuse Nazema Kadriho. "Smeroval som k bránke a diváci mi pomohli, keď zakričali. Pomyslel som si, že by som mal urobiť pár krokov a skontrolovať to. Bola to pekná asistencia od publika. Potešil som sa, že som mohol pomôcť tímu," povedal Zary.

VIDEO Asistencia Martina Pospíšila pri góle Connora Zaryho

Slovenský útočník zápas ukončil s jedným plusovým bodom, dvoma strelami na bránku i hitmy a 12:23 minútami na ľade. Na konci stretnutia dostal dvojminútový trest za podrazenie. V tejto sezóne nastúpil na 35 duelov a zaznamenal 12 bodov (4+8).

Pospíšilovi vyšiel duel po predĺžení kontraktu s Flames. Vo štvrtok sa dohodol s klubom na dvojročnom predĺžení zmluvy.  Darí sa aj Andrejovi Kuzmenkovi, ktorý skóroval aj v druhom stretnutí za "plamene".

Za domácich nevyšiel návrat Jackovi Hughesovi, od začiatku januára vynechal 11 zápasov pre zranenie v hornej časti tela. Počas 20:24 minút strávených na ľade mal štyri strely na bránku a tri "mínusky".

Kouč Lindy Ruff sa po zápase vyjadril k jeho výkonu: "Veľmi s nami netrénoval a pravdepodobne mu to uškodilo. Myslím si, že jeho energia bola dobrá. Niektoré povinnosti však nesplnil podľa mojich predstáv." Nemec nastúpil v prvom útoku Devils a odohral 15:54 min.

Washingtonu sa prestalo dariť

Kríza Capitals pokračuje, keď prehrali šiestykrát v rade. Washington neuspel na ľade Floridy 2:4, víťazný gól vsietil v 55. minúte Ryan Lomberg a skóroval tak po 35 zápasoch. Na všetkých ostatných presných zásahoch Floridy sa podieľal Matthew Tkachuk.

Úvodný gól padol do domácej bránky – skóre otvoril Alexander Ovečkin. Capitals získali v uplynulých šiestich stretnutia len bod. Na ľade Panthers dvakrát viedli.

Gólová radosť hráčov Washingtonu, Galéria fotiek (10) Gólová radosť hráčov Washingtonu, teší sa aj Martin Fehérváry Zdroj: SITA/AP/Jim Rassol

"Musíme nájsť spôsob, ako si udržať náskok. Potrebujeme hrať konzistentnejšie počas celých 60 minút," uviedol kormidelník hostí Spencer Carbery. Slovenský bek Fehérváry opäť nastúpil v prvej obrannej dvojici Capitals s Johnom Carlsonom, strávil na ľade 17:32 minúty, mal jednu mínusku a dve trestné minúty za seknutie.

Nedarilo sa ani Černákovi a spol.

Prehru so svojím tímom zaznamenal taktiež Erik Černák, ktorého Tampa ťahala za kratší koniec na ľade New Yorku Islanders (2:6). Po góle i asistencii mali za domácich Bo Horvat a Mathew Barzal.

"Odhodlanie, ktoré chlapci predviedli bolo fenomenálne. Vracali sa späť do obrany, blokovali strely. To sú veci, ktoré nevyžadujú talent, ale len vôľu," povedal Patrick Roy, tréner Islanders. Černák hral v druhej obrannej dvojici "bleskov". Zaznamenal mínusový bod, dve strely na bránku i hity a 22:42 minút na ľade.

K triumfu Caroliny výrazne prispel okrem Nečasa aj Teuvo Teräväinen, ktorý mal štyri asistencie. "Nečas je talentovaný hráč, čo vieme. Niekedy počas stretnutia alebo striedaní nie je výrazný, ale vždy je tam," povedal tréner domácich Rod Brind'Amour. Avalanche prehrali tretí duel v rade.

"Myslím, že naši chlapci dnes hrali veľmi tvrdo. Rozhodol však náš zlý začiatok a hra v špeciálnych tímoch," skonštatoval kormidelník hostí Jared Bednar.

Arizona stále bez Ružičku

Arizona neuspela v štvrtom stretnutí v rade, keď podľahla Vegasu 2:3. V drese domácich ešte nenastúpil slovenský útočník Adam Ružička, ktorého si Coyotes stiahli z waiver listiny, na ktorú ho predtým zaradil klub Calgary Flames.

Golden Knights vyšiel začiatok, počas 77 úvodných sekúnd dali dva góly. Presné zásahy si pripísali Jonathan Marchessault a Nicolas Hague. V 5. minúte znížil Jason Zucker, no krátko na to Chandler Stephenson vrátil hosťom dvojgólové vedenie. Arizona sa v tretej časti opäť priblížila, keď skóroval Clayton Keller, ale to bolo z ich stany všetko.

Boston si poradil s Vancouverom 4:0, mohol sa oprieť o spoľahlivý výkon Linusa Ullmarka. Brankár Bruins vykryl všetkých 17 striel súpera a dosiahol prvé čisté konte v sezóne a siedme v profiligovej kariére. "Bol som veľmi ohromený úsilím tímu v obrane. Už vopred sme si povedali, že to, čo sme predviedli v predchádzajúcom zápase (prehra s Calgary 1:4), je neprípustné. Chlapci si to naozaj vzali k srdcu," povedal švédsky brankár.

Hráči Bostonu ďakujú Linusovi Galéria fotiek (10) Hráči Bostonu ďakujú Linusovi Ullmarkovi za čistké konto proti silnému Vancouveru Zdroj: SITA/AP/Steven Senne

Domácim vyšiel úvod, keď sa už po 32 sekundách v oslabení presadil kapitán Brad Marchand. Aj druhý gól dal Boston v početnej nevýhode vďaka Charliemu Coylovi. O výsledku rozhodol začiatok druhej tretiny, útočníci Morgan Geekie a Pavel Zacha skórovali počas 15 sekúnd a výsledok sa už do konca duelu nezmenil. Canucks ukončili svoju bodovú sériu po 12 zápasoch.

Philadelphia zvíťazila v druhom stretnutí v rade. Flyers zdolali Winnipeg 4:1, keď položili základ úspechu už v prvej tretine, viedli po nej 3:0. Morgan Frost, Ryan Poehling a Travis Konecny si zhodne pripísali gól a asistenciu. Jets sa v uplynulom období nedarí, prehrali piatykrát za sebou.

NHL - sumáre:

Boston Bruins - Vancouver Canucks 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Góly: 1. Marchand (Coyle), 16. Heinen (Coyle), 21. Geekie (Pastrňák, Zacha), 21. Zacha (Van Riemsdyk, Pastrňák). Brankári: Ullmark - Demko, strely na bránku: 25:17.

Carolina Hurricanes - Colorado Avalanche 5:2 (3:2, 1:0, 1:0)
Góly: 2. Nečas (Skjei, Staal), 7. Nečas (Burns, Teräväinen), 17. Nečas (Teräväinen, Slavin), 33. Bunting (Teräväinen, Burns), 60. Jarvis (Teräväinen, Aho) – 20. Parise (O'Connor, Girard), 20. Girard (Cogliano). Brankári: Kočetkov (od 21. do 41. Raanta) - Georgijev, strely na bránku: 27:27.

Florida Panthers - Washington Capitals 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 25. Tkachuk (Forsling), 38. Reinhart (Tkachuk, Verhaeghe), 55. Lomberg (Kulikov), 60. Luostarinen (Tkachuk) – 17. Ovečkin (Sandin, McMichael), 35. Mantha (Sgarbossa, Protas). Brankári: Bobrovskij - Kuemper, strely na bránku: 41:23.

New Jersey Devils - Calgary Flames 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)
Góly: 16. Palát (Bratt, Hischier), 45. Hischier (Bratt), 54. Palát (Miller, Bratt) – 19. Backlund (Mangiapane, Coleman), 24. Zary (Kadri, POSPÍŠIL), 43. Rooney (Hanifin, Tanev), 50. Kuzmenko (Hanifin, Zary), 59. Mangiapane. Brankári: Vaněček - Markström, strely na bránku: 40:30.

Philadelphia Flyers - Winnipeg Jets 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Góly: 4. Foerster (Poehling, Cates), 15. Konecny (Frost, Se. Walker), 19. Frost (Tippett, Konecny), 23. Poehling – 55. Connor (Scheifele, Morrissey). Brankári: Ersson - Brossoit, strely na bránku: 21:29.

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)
Góly: 5. Dobson (Pageau), 15. Barzal (Horvat), 19. Palmieri (Reilly, Nelson), 28. Pulock (Engvall), 29. Horvat (Barzal, Pelech), 36. Cizikas – 7. Kučerov (Raddysh), 22. Hagel (Cirelli, Hedman). Brankári: Sorokin - Johansson, strely na bránku: 24:20.

Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Zucker (Välimäki, Maccelli), 44. Keller (Schmaltz) – 1. Marchessault (Barbašev, Roy), 2. Hague (Brisson, Karlsson), 7. Stephenson (Stone, Cotter). Brankári: Ingram (13. Vejmelka) - Hill, strely na bránku: 22:34.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Washington Capitals Tampa Bay Lightning Carolina Hurricanes Calgary Flames Erik Černák Martin Fehérváry Martin Pospíšil Martin Nečas Šimon Nemec New Jerseyy Devils