VIDEO Radosť z podpisu a veľavravný odkaz celej NHL: Toto je len začiatok!

Slovenský útočník Martin PospíšilSlovenský útočník Martin Pospíšil Zdroj: Profimedia

CALGARY - Do NHL vletel ako víchor a jeho neúnavná pracovitosť sa vyplatila. Martin Pospíšil predĺžil zmluvu s Calgary Flames o dva roky a ročne si prilepší o milión dolárov.

V najlepšej lige sveta debutoval na začiatku novembra a hneď v prvom zápase proti Seattlu dokázal skórovať. Nádherný príbeh, ktorý by bol inšpiráciou aj bez Pospíšilovej minulosti. A tá bola mimoriadne tŕnistá.

"Znamená to pre mňa veľa, hlavne preto, lebo nebolo ľahké sa dostať až sem. Teším sa, že budem hrať za Calgary ďalšie dva roky, Flames majú skvelých fanúšikov," radoval sa po podpise zmluvy 24-ročný hokejista.

VIDEO: Prvý gól Martina Pospíšila v NHL

V posledných rokoch ho trápili ťažké zranenia. Prekonal päť otrasov mozgu a jeho kariéra sa ocitla na hranici - pokračovať alebo to vzdať? Pospíšil si vybral ťažšiu cestu, zabojoval a keď prišla príležitosť ukázať sa, okamžite ju využil.

"Je to skvelý pocit, ale toto je iba začiatok. Dám do toho všetko každý deň ako som to robil predtým. Môj štýl je založený na tvrdej práci a chcem to ukazovať vždy, hoci to moji spoluhráči nie vždy oceňujú na tréningoch," zasmial sa rodený Zvolenčan pre oficiálnu klubovú stránku.

Jeho tvrdá hra sa dostáva súperom pod kožu a keď sa pozriete na jeho štýl, nepripadá vám, že v minulosti utrpel toľko zranení hlavy. Do tímu Flames priniesol bojovnosť, energiu, zápal do hry a ukážovú pracovitosť.

Martin Pospíšil sa raduje Galéria fotiek (3) Martin Pospíšil sa v tejto sezóne z gólu radoval presne štyrikrát Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

Vo svojej nováčikovskej sezóne sa mu darí aj bodovo. Doteraz odohral v NHL 35 zápasov s bilanciou štyri góly a osem asistencií. To je veľmi príjemné prekvapenie pre hráča, ktorý začínal sezónu na farme.

"Stále tomu nemôžem uveriť, všetko sa to zbehlo tak rýchlo. Možno si to uvedomím po sezóne, ale teraz sa chcem sústrediť, aby som bol pripravený na každý ďalší zápas," žiaril nadšením urastený útočník.

Spokojnosť vládne aj na striedačke

S jeho výkonmi je spokojný aj tréner Ryan Huska. Práve on si ho vyhliadol na farme a spoločne s útočníkom Connorom Zarym ho povolal do prvého tímu. Spoločne teraz hrajú vo formácii so skúseným Nazemom Kadrim.

"Podľa mňa si to zaslúžil. Keď s Connorom Zarym prišli do tímu, mali sme problémy. Myslím si, že Marty priniesol do nášho tímu najmä dynamiku vďaka svojej rýchlosti, ale aj veľkosti a fyzickým schopnostiam. To nám pred jeho príchodom chýbalo," uviedol na adresu Pospíšila Huska.

"Našiel dieru v našej zostave a zaslúži si za to pochvalu, je naozaj dôležitou postavou pre naše mužstvo. Keď nám chýbal v zostave, okamžite sme to cítili. To už hovorí samo za seba, akým hráčom sa stal," dodal pochvalne tréner Calgary.

Tréner Flames Ryan Huska Galéria fotiek (3) Tréner Calgary Ryan Huska Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

Spokojnosť nevládne len pri hlavnom koučovi, ale aj v celom manažmente Flames. Organizácia vkladá do Pospíšila veľké nádeje, preto mu dala šancu aj napriek jeho minulosti.

Túto skutočnosť potvrdil aj tréner Huska, ktorý uviedol, že veľkú dôveru v Slováka mal najmä generálny manažér Craig Conroy. "Vždy v neho veril, len mal v AHL problém zostať dlhodobo zdravý. Už vtedy ste sa pri pohľade na neho mohli pýtať: 'Prečo vlastne nehrá v NHL?' Myslím si, že sa dostal do bodu, keď už chápe, ako musí hrať, aby sa udržal v NHL," dodal Huska.

Pospíšil sa po podpise zmluvy opäť ukázal vo veľmi dobrom svetle aj v nočnom zápase na ľade New Jersey. Pripísal si jednu asistenciu a mal aj niekoľko príležitostí skórovať. Ak slovenskému útočníkovi vydrží forma a hlavne zdravie, o dva roky môžeme byť svedkami nového, oveľa lepšieho kontraktu.

Viac o téme: Calgary Flames Martin Pospíšil
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/SPORTSNET
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy