FOTO Legendy tu zostávajú navždy: Pocta, akú si zaslúži jedine velikán menom Kobe Bryant

Odhalenie sochy Kobeho Bryanta pred Crypto.com arénou v Los AngelesOdhalenie sochy Kobeho Bryanta pred Crypto.com arénou v Los Angeles Zdroj: SITA/AP/Eric Thayer

LOS ANGELES - Pred halou Los Angeles Lakers bola odhalená socha zosnulej basketbalovej hviezdy Kobeho Bryanta. Podľa agentúry AP klub v budúcnosti uctí pamiatku päťnásobného víťaza NBA ešte ďalšími dvomi podobizňami.

Prvá Bryantova socha meria šesť metrov a znázorňuje najlepšieho strelca v histórii Lakers v bielom drese s číslom osem, ako so vztýčeným ukazovákom odchádza z ihriska po tom, čo v januári 2006 nastrieľal Torontu 81 bodov.

Chystaná druhá socha bude mať dres s číslom 24, v ktorom Bryant nastupoval v druhej polovici kariéry. Tretí doplní vyobrazenie dcéry Gianny, ktorá spolu s otcom tragicky zahynula pri nehode helikoptéry v roku 2020.

"Myslím na Kobeho neustále a on aj Gigi mi chýba viac, než ide slovami popísať. Ale dnes mám radosť," uviedla majiteľka klubu Jeanie Bussová. Okrem nej sa ceremoniálu zúčastnila Vanessa Bryantová, vdova po Bryantovi, legendárny Kareem Abdul-Jabbar alebo dlhoročný kouč Lakers Phil Jackson.

Bryant je siedmym členom Lakers, ktorý má pred halou sochu. Pred ním klub podobne uctil bývalých hráčov Abdula-Jabbara, Jerryho Westa, Elgina Baylora, Shaquillea O'Neala, Magica Johnsona a hlásateľa Chicka Hearna.

Bryant odohral celú svoju 20-ročnú kariéru v drese Lakers. Aktuálne mu patrí 4. priečka v historickej tabuľke strelcov celej NBA  s 33.643 bodmi. S kalifornským tímom sa stal päťkrát šampiónom ligy, z toho dvakrát získal cenu pre MVP finále (2009, 2010).

"Stretávame sa tu, aby sme vzdali poctu mužovi, ktorý nereprezentuje iba športové úspechy, ale aj večné hodnoty. Inšpiruje nás, aby sme sa snažili viac a neboli iba lepším, ale úplne najlepším," vyhlásil pri odhalení sochy 76-ročný Kareem Abdul-Jabbar.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: NBA Kobe Bryant Los Angeles Lakers Vanessa Bryant
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy