Malá veľká legenda: Vrecková raketa uzatvára nádhernú etapu, ešte šesť mesiacov a finito

Jamajská šprintérka Shelly-Ann Fraserová-PryceováJamajská šprintérka Shelly-Ann Fraserová-Pryceová Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

LOS ANGELES - Desaťnásobná majsterka sveta Shelly-Ann Fraserová-Pryceová ukončí po olympijských hrách v Paríži atletickú kariéru. Tridsaťsedemročná jamajská šprintérka to povedala v rozhovore pre americký časopis Essence. Chce viac času venovať rodine.

Bežkyňa prezývaná "Vrecková raketa", pretože meria len 152 centimetrov, má okrem desiatich svetových titulov na konte aj tri zlaté olympijské medaily. Stovku ovládla už v Pekingu 2008 a potom v Londýne 2012. Pred troma rokmi v Tokiu bola v individuálnych preteloch strieborná a pomohla k triumfu jamajskej štafete na 4x100 metrov.

Olympijský Paríž by pre ňu mal byť rozlúčkou. "Chcem skončiť tak, ako chcem ja. Môj syn ma potrebuje," povedala matka šesťročného Zyona. S manželom Jasonom sa dala dokopy ešte pred olympiádu v Pekingu, ktorá jej priniesla prvé veľké zlato.

"Veľmi sa pre mňa obetoval, tvoríme tím. Vďaka jeho podpore som bola schopná dosahovať celé tie roky také úspechy. Obom im toho veľa dlhujem," zverila sa bronzová medailistka v behu na 100 metrov z minuloročných MS v Budapešti.

Pokiaľ sa nominuje, budú hry v Paríži jej piate v kariére. Celkovo má zatiaľ osem olympijských medailí.

Viac o téme: Shelly-Ann Fraserová-Pryceová LOH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy