Ešte jeden prírastok na záver: Žilina sa v deň šlágra so Slovanom obohatila o hráča zo zahraničia

Otvorený tréning futbalového klubu MŠK Žilina pred štartom jarnej časti Niké ligy 2023/2024Otvorený tréning futbalového klubu MŠK Žilina pred štartom jarnej časti Niké ligy 2023/2024 Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalistov MŠK Žilina posilní v jarnej časti sezóny mladý francúzsky krídelník Kelian Nsona.

Druhý tím tabuľky Niké ligy ho získal z Herthy Berlín na polročné hosťovanie bez opcie. 21-ročný Nsona sa po zdravotných peripetiách nedostal do užšieho kádra Herthy v jarnej časti druhej nemeckej Bundesligy. Pred zranením patril k veľkým talentom, Francúzsko reprezentoval v kategóriách do 17 i 18 rokov.

"S Herthou Berlín sme sa dohodli na polročnom hosťovaní, pričom by sme chceli Keliana pripraviť tak, aby bol od leta nachystaný pre ich prvý tím. Má výborné fyzické parametre a disponuje obrovskou rýchlosťou. Samozrejme, bude potrebovať čas na adaptáciu a vstrebanie nášho herného systému. Verím však, že si počas jari vzájomne pomôžeme," vysvetlil pre klubový web Karol Belaník, športový manažér MŠK.

Nsona prišiel do Herthy v roku 2022 z francúzskeho klubu SM Caen, teraz sa teší na pôsobenie pod Dubňom. "V prvom rade som šťastný, že tu môžem byť, hrať a pomáhať družstvu. Po zranení sa chcem do toho znova stopercentne dostať, zlepšovať sa a Žilina mi v tomto môže pomôcť. Verím najmä, že budem zdravý. Chalani sú skvelí, máme za sebou niekoľko tréningov. Všetci ľudia v klube sú nápomocní, čím iba urýchľujú môj proces adaptácie.

Z prvých tréningov mám fajn pocit, naberám taktické pokyny. Verím, že toto hosťovanie bude úspešné pre obe strany. Možno nepoznám úplne pomery v lige, no mám iba tie najvyššie ambície. A to je titul," uviedol hráč, ktorý bude mať na drese číslo 9.

Viac o téme: MŠK Žilina Niké liga Kelian Nsona
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/MŠK Žilina
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy