Dúbravka vychytal ďalšiu výhru Newcastle, naháňačka gigantov v Premier League pokračuje

Taiwo Awoniyi a slovenský brankár Newcastle Martin Dúbravka v tvrdom súbojiTaiwo Awoniyi a slovenský brankár Newcastle Martin Dúbravka v tvrdom súboji Zdroj: SITA/AP/Richard Sellers/PA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v sobotnom dueli 24. kola anglickej Premier League nad Burnley 3:1 a aj po víkende zostali na čele tabuľky. Pred druhým Manchestrom City vedú o dva body, zverenci trénera Pepa Guardiolu však majú zápas k dobru.

Liverpool viedol od 31. minúty zásluhou portugalského útočníka Dioga Jotu. Pred zmenou strán ešte vyrovnal Dara O'Shea, no "The Reds" po prestávke potvrdili úlohu favorita. Na začiatku druhého polčasu sa znovu ujali vedenia po góle Luisa Diaza a na konečných 3:1 zvýšil v 79. minúte Darwin Núňez.

Manchester City odohral skorší zápas a na pár hodín sa dostal v tabuľke pred Liverpool, keď zaznamenal už šieste ligové víťazstvo za sebou - Everton zdolal 2:0 dvoma gólmi Erlinga Haalanda.

Obhajcovia titulu čakali na úvodný gól až do 71. minúty, keď sa krátko po rohovom kope dostal k odrazenej lopte Haaland a otvoril skóre. Nórsky kanonier sa presadil aj druhýkrát po presnej prihrávke Kevina De Bruyneho.

Erling Haaland a jeho Galéria fotiek (8) Radujúci sa Erling Haaland so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Rui Viera

Napriek tomu, že dva mesiace pauzoval pre zranenie nohy, so 16 gólmi je líder tabuľky strelcov. Everton, ktorému v novembri odpočítali desať bodov za porušenie finančných pravidiel, figuruje na zostupovej 18. priečke.

Dúbravka vychytal triumf Newcastle

Tím Newcastlu prišiel na ihrisku Nottinghamu dvakrát o tesný náskok - Dúbravku vybiehajúceho v tom momente až za vlastnú šestnástku prekonal v 26. minúte Anthony Elanga na 1:1 a v nadstavení prvého polčasu mu strelu Calluma Hudsona-Odoia nešťastne do protipohybu zrazil spoluhráč Lewis Miley na 2:2.

O triumfe Newcastlu však napokon v 66. minúte rozhodol brazílsky stredopoliar Bruno Guimaraes, pre ktorého to bol druhý gólový zápis v stretnutí. Jeho tím je v tabuľke na siedmej priečke.

Hráči Tottenhamu zdolali Brighton 2:1, o víťazstve Spurs rozhodol v 6. minúte nadstaveného času Brennan Johnson. V ďalšom zápase zvíťazil Fulham nad Bournemouthom 3:1, dva góly vsietil Brazílčan Rodrigo Muniz.

Slovenský brankár Marek Rodák v drese domácich sedel na lavičke náhradníkov. Posledný Sheffield ukončil sedemzápasovú sériu bez víťazstva, keď zdolal Luton takisto 3:1.