Krutá facka pre senzáciu La Ligy: Hviezdy Realu rozmetali Gironu na márne kúsky

Ivan Martin a Jude Bellingham v súboji o loptuIvan Martin a Jude Bellingham v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid deklasovali v sobotnom šlágri 24. kola španielskej ligy Gironu 4:0.

Upevnili si tak pozíciu lídra tabuľky, katalánskemu tímu odskočili na rozdiel piatich bodov. Dvoma zásahmi sa o to zaslúžil anglický stredopoliar Jude Bellingham, ktorý je so 16 gólmi na čele tabuľky strelcov.

"Biely balet" poslal do vedenia už v úvode zápasu Vinicius Junior, ktorý nedal ďalekonosnou strelou brankárovi Paulovi Gazzanigovi žiadnu šancu. Brazílčan mal prsty aj v druhom góle, keď prihrávkou našiel nabiehajúceho Bellinghama. Po zmene strán sa Angličan presadil znovu na 3:0, no krátko na to si vypýtal striedanie. Podľa agentúry AP si pravdepodobne vyvrtol ľavý členok.

Na konečných 4:0 ešte v 61. minúte upravil Brazílčan Rodrygo, opäť s asistenciou Viniciusa. Domáci Joselu ešte v 90. minúte z penalty trafil iba do žrde. Girona zaznamenala len druhú ligovú prehru v tejto sezóne, v septembri podľahla taktiež Realu na domácej pôde 0:3.

San Sebastián opäť neskóroval

Po troch zápasoch bodovali naplno hráči Osasuny Pamplona. Zásluhou presného zásahu chorvátskeho útočníka Anteho Budimira vyhrali na ihrisku Realu Sociedad San Sebastián 1:0 a v tabuľke poskočili na 11. miesto. San Sebastián nedal gól už v treťom stretnutí za sebou a je siedmy.

Hráči Deportiva Alaves remizovali s Villarrealom 1:1. Domácim patrí v tabuľke 12. priečka, Villarreal je o dve pod nimi. Las Palmas vyhral nad Valenciou 2:0 a dostal sa pred ňu na ôsmu pozíciu.