Od začiatku sa išlo veľmi rýchlo: Švédka Karlssonová vyhrala preteky s hromadným štartom

Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová vyhrala nedeľné preteky Svetového pohára na 20 km klasicky s hromadným štartom.Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová vyhrala nedeľné preteky Svetového pohára na 20 km klasicky s hromadným štartom. Zdroj: TASR/AP/Jeff McIntosh

CANMORE - Švédska bežkyňa na lyžiach Frida Karlssonová vyhrala nedeľné preteky Svetového pohára na 20 km klasicky s hromadným štartom. V kanadskom stredisku Canmore triumfovala s náskokom 1,6 s pred Fínkou Kerttu Niskanenovou, tretia skončila Heidi Wengová z Nórska (+8,1).

"Dnes sa išlo od začiatku veľmi rýchlo, no ja som sa cítila veľmi dobre," povedala v bezprostrednej reakcii v cieli Karlssonová, ktorá dosiahla svoje okrúhle desiate prvenstvo v prestížnom seriáli. Spolu s Niskanenovou odskočili tri kilometre pred cieľom z vedúcej päťčlennej skupiny a rozdali si to v súboji o víťazstvo. Na čele celkového poradia zostala Američanka Jessica Digginsová, ktorá skončila desiata.

Svetový pohár pokračuje v Canmore v utorok šprintom klasicky a na budúci víkend sa presunie do amerického Minneapolisu.

SP v behu na lyžiach v Canmore (Kan.)

ženy - 20 km klasicky s hromadným štartom: 1. Frida Karlssonová (Švéd.) 57:08,2 min., 2. Kerttu Niskanenová (Fín.) +1,6 s, 3. Heidi Wengová (Nór.) +8,1, 4. Astrid Öyre Slindová (Nór.) +8,4, 5. Ebba Anderssonová (Švéd.) +13,7, 6. Teresa Stadloberová (Rak.) +31,3, 7. Johanna Matintalová (Fín.) +34,1, 8. Jonna Sundlingová (Švéd.) +35,8, 9. Linn Svahnová (Švéd.) +41,8, 10. Jessica Digginsová (USA) +42,3

poradie v SP (po 24 z 34 pretekov): 1. Digginsová 2055 b., 2. Svahnová 1731, 3. Karlssonová 1630, 4. Rosie Brennanová (USA) 1468, 5. Victoria Carlová (Nem.) 1429, 6. Niskanenová 1337

poradie v dištančných behoch (po 15 z 20 pretekov): 1. Digginsová 1198, 2. Anderssonová 977, 3. Brennanová 940

Viac o téme: Frida Karlssonová