VIDEO Slafkovský opäť ukázal šikovné ručičky: Jeho mužstvo však utrpelo potupnú nakladačku

Juraj Slafkovský a Oskar Sundqvist v súbojiJuraj Slafkovský a Oskar Sundqvist v súboji Zdroj: SITA/AP/Graham Hughes

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský bodoval v piatom zápase zámorskej NHL za sebou. Jeho asistencia však Montrealu nestačila a Canadiens prehrali so St. Louis vysoko 2:7.

Devätnásťročný útočník odohral 20:03 min a zaznamenal jeden plusový bod. Slafkovský nazbieral za uplynulých 10 duelov rovnaký počet bodov (6+4).

Jeho krajan Martin Fehérváry odohral za Washington 24:20 min, čo je jeho nové maximum v prebiehajúcom ročníku. Capitals prehrali s Vancouverom 2:3 po predĺžení.

Slafkovský opäť nastúpil na krídle elitného útoku "Habs" po boku kapitána Nicka Suzukiho a Colea Caufielda. Viac ako 6 minút strávil na ľade v presilovkách. Veľkú časť z toho pri päťminútovej početnej výhode v prvej tretine, no gól v nej nepadol. Päť sekúnd po konci presilovky však Slafkovský vydarenou krížnou prihrávkou našiel nekrytého Suzukiho a ten znížil na 1:2.

Montreal mal však počas celého duelu značné problémy s kombináciou a plynulým prechodom do útočnej fázy. V drese Blues sa blysol piatimi asistenciami americký obranca Torey Krug, ďalším hrdinom hostí bol center prvého útoku Robert Thomas, ktorý strelil gól a pridal tri asistencie.

"Myslím si, že na ľade naozaj hráme ako tím. Skutočne hráme jeden za druhého a máme veľa sebavedomia, čo tiež určite pomáha," citoval portál nhl.com útočníka Blues Jordana Kyroua.

Slafkovský bol po Suzukim najvyťažovanejší útočník Canadiens. Domáci nezvládli hru v oslabení, inkasovali v ňom trikrát. "Nemôžete dať súperovi toľko presilových hier. Zahrali ich celkom dobre," povedal Suzuki. Hráči St. Louis zvíťazili na ľade súpera piatykrát v sérii a v tabuľke Západnej konferencie im patrí ôsma priečka, Montreal je vo Východnej konferencii trinásty.

Fehérváry so sezónnym maximom

Ani Fehérváry sa netešil z víťazstva svojho tímu, o triumfe Vancouveru na ľade Washingtonu rozhodol päť sekúnd pred koncom predĺženia J.T. Miller. Fehérváry strávil na ľade 24:20 min, čo je najviac v doterajšom priebehu sezóny.

Bol druhý najvyťažovanejší obranca Capitals po Johnovi Carlsonovi, ktorý odohral až 31 minút. Fehérváry zaznamenal jeden mínusový bod, na bránku súpera vyslal jednu strelu a pripísal si aj tri bodyčeky.

Miller skóroval po tom, ako zachytil nepresnú prihrávku obrancu Connora McMichaela. Keď k nemu prišiel puk, poslal ho okamžite za chrbát Kuempera. "Miller to urobil vynikajúco. Preto je jedným z najlepších hráčov v lige. Nie je veľa hráčov, ktorí to dokážu takto rýchlo vyriešiť," povedal útočník Conor Garland.

NHL - sumáre:

Montreal Canadiens – St. Louis Blues 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)
Góly: 11. Suzuki (SLAFKOVSKÝ, Matheson), 44. Savard (Struble) – 1. Toropčenko (Sundqvist, Krug), 6. Schenn (Parayko, Kapanen), 16. Kyrou (Thomas, Krug), 38. Walker (Schenn, Krug), 41. Thomas (Leddy, Neighbours), 48. Neighbours (Thomas, Krug), 56. Kyrou (Thomas, Krug). Brankári: Allen - Binnington, strely na bránku: 32:36.

Washington Capitals – Vancouver Canucks 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 2. Dowd (Aube-Kubel, Sandin), 28. Ovečkin (Strome, Oshie) – 12. Garland (Juulsen), 29. Höglander (Pettersson, Hughes), 65. Miller. Brankári: Kuemper - Demko, strely na bránku: 26:31.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Washington Capitals St. Louis Blues Montreal Canadiens Martin Fehérváry Juraj Slafkovský