Najväčšie požehnanie života: Skromná a šťastná tenisová šampiónka dojala naozaj všetkých

Japonská tenistka Naomi OsakováJaponská tenistka Naomi Osaková Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

DAUHA - Profesionálkou sa stala už ako 16-ročná a očarila svet tenisu. Naomi Osaková, ktorá sa narodila v japonskom meste s rovnakým názvom ako jej priezvisko, si prešla už všeličím.

V roku 2018 schladila vo finále US Open domácu Serenu Williamsovú, dvakrát ovládla aj Australian Open. Neskôr si prešla životnou krízou, hľadala novú motiváciu, tenis ju netešil a trápila sa. Lenže niekedy príde niečo, čo nás vyslobodí zo smutného a pochmúrneho obdobia. Osakovej sa narodil potomok a dnes je z nej iná osoba. Vyzretejšia, uvedomelejšia, vyspelejšia a najmä hrdá mamička.

"Mám dcérku Shai, čo mi upevnilo moju myseľ a vďaka tomu si vážim mnoho iných vecí. Australian Open 2024 bol bez nej veľmi ťažký. Na konci som sa cítila trochu smutne, keďže som nevyužila lepšie čas, ktorý som strávila bez nej," povedala štvornásobná grandslamová šampiónka.

Najväčšie požehnanie môjho života

Keď sa rodičom narodí dieťa, začnú premýšľať v iných perspektívach. Uvedomujú si maličkosti, tešia sa z nich, vidia rásť svoje dieťa a neraz im vyjdú slzy pri ich prvých slovách, úsmevoch, pohyboch rúk či mimike tváre. Niekdajšia svetová jednotka nie je žiadnou výnimkou. Jej slová znejú úžasne pokorne.

"Cítim, že mať Shai je najväčšie požehnanie môjho života. Je neuveriteľné vidieť ju každý deň rásť a učiť sa. Dúfam, že bude šťastná, že som jej mamina," vyjadrila sa Osaková.

"Návrat na kurty sa zdá byť iný, mám istú zodpovednosť za moju dcéru, ale som veľmi šťastná a nadšená. Chcem mojej dcére ukázať svet, ale zároveň nebude so mnou cestovať tak veľa, pretože nechcem, aby strávila v lietadle taký dlhý čas," vravela Osaková pred sezónou v rozhovore pre ESPN.

Rozhovor Naomi Osakovej pre ESPN

Inšpiruje ju najlepšia z najlepších

Keď sa Roger Federer trápil behom sezóny 2013, kuvičie hlasy začali vyzváňať dôchodkové tóny. Nemá motiváciu. Je slabý. Prehráva s hráčmi, ktorých bežne zdolával jednoznačným spôsobom. Nemôže ho poraziť Sergej Stachovskyj, ešte aj na Wimbledone, tobôž nie Federico Delbonis. Naomi Osaková bola omnoho mladšia, ale taktiež si mnohí ľudia kládli otázku, či nedosiahla vrchol výkonnosti príliš skoro a jej koniec príde už ped tridsiatkou.

"Po návrate do tréningu som si uvedomovala, ako fyzicky náročný je tento šport. Chvíľu trvalo dostať sa do formy," otvorene priznala Osaková. Nečudo, profesionálny šport je z 80 percent o hlave a treba ju mať nastavenú na 200 percent, inak nemáte šancu uspieť proti žiadnemu protivníkovi.

Japonská tenistka našla inšpiráciu u Sereny Williamsovej, ktorá dokázala valcovať celú kariéru, podľa mnohých je najlepšou ženskou singlistkou všetkých čias, a navyše, hrala až do veku 40 rokov. 

"Vidím sa, ako hrám aj po 30-ke. Chcem hrať tak dlho, ako budem môcť. Bolo neoceniteľné, že som hrala proti Serene Williamsovej, dúfam, že budem hrať tak dlho, aby proti mne mohlo hrať aj nejaké mladé ucho," doplnila zverenkyňa belgického kouča Wima Fissetteho. 

Viac o téme: Naomi Osaková
  • Autor: © Zoznam/ Ondrej Herceg
  • VIDEO: YouTube/ESPN
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy