Ruská tenistka má už nervy na dranc, totálne vybuchla: Snažíte sa, aby hráčky zomreli?

Ruská tenistka Daria KasatkinováRuská tenistka Daria Kasatkinová Zdroj: SITA/AP/Kamran Jebreili

DAUHA - WTA tour a jej hráčky, to rozhodne nie je najšťastnejšie športové manželstvo, o ktorom by sa písali siahodlhé ódy a básne. Práve naopak.

Vedenie Ženskej tenisovej asociácie si prihrialo už beztak horúcu polievku v závere minulého roka, keď Turnaj majsteriek umiestnilo do mexického Cancúnu, kde v tom čase panovalo obdobie sychravého a daždivého počasia. Hráčky sa sťažovali na podmienky, šatne, kurty, areál, atď. Češka Markéta Vondroušová dokonca po svojom poslednom zápase vyhlásila, že sa teší na odchod z turnaja. Slová, aké sa často nevidia, pretože najmä o najlepších tenistov je veľmi kvalitne postarané.

Teraz sa ku kritikom pridala aj Ruska Daria Kasatkinová, ktorej sa nepáči nabitý program. V minulom týždni hrala na turnaji v Abú Zabí, kde dokráčala až do nedeľného finále. V ňom podľahla Kazaške Jelene Rybakinovej, ale nemala čas na akékoľvek odpočívanie. Hneď po zápase sa musela zbaliť a rýchlo letieť do katarského mesta Dauha, kde včera odohrala zápas proti krajanke Anastasii Pavľučenkovej, ktorý prehrala 2:6, 6:7.

"Úprimne, je to príšerné plánovanie. Neviem, ako môžete naplánovať finále turnaja na nedeľu, ďalší turnaj chcete dokončiť v sobotu, tak ho začnete v nedeľu. Hráčka ako ja, ktorá nemá v Dauha voľný žreb, musí hrať už v pondelok. A finále v Abú Zabí hrám o 17:00," sťažovala sa Kasatkinová po trojhodinovej semifinálovej úmornej bitke proti Brazílčanke Beatriz Haddovej Maiovej.

Ruská hráčka sa vzhľadom na neskorý miestny štart finálového zápasu mohla presunúť do Kataru jedine v pondelok, čo jej ešte značnejšie skomplikovalo situáciu. Nerozumie rozhodnutiam WTA. "Mám otázku. Netuším, komu ju smerujem, či WTA, alebo turnajom, ľudia, snažíte sa, aby hráčky zomreli alebo boli často zranené?" opýtala sa rodáčka z Togliatti, známemu vďaka výrobe automobilov značky Lada.

"Možno budem musieť letieť v pondelok a v rovnaký deň ísť aj na kurt, a to po tom, čo odohrám päť zápasov v Abú Zabí na najvyššej úrovni. Je mi to ľúto, ale toto je niečo, o čom musíme rozprávať a nad čím treba uvažovať," myslí si aktuálna svetová 13-ka a zverenkyňa bývalého tenistu Flavia Cipollu.

Češka Plíšková zažila ešte horší prípad

Čo sa týka nepríjemných a okamžitých presunov do turnajových destinácií, Češka Karolína Plíšková sa musela popasovať s ešte o čosi horšou situáciou. Rodáčka zo západočeského mesta Louny vyhrala v nedeľu večer titul v Kluži.

31-ročná tenistka nemala po víťazstve, ktoré zavŕšila približne o 19:00 miestneho času (Rumunsko má rovnaký čas ako Slovensko), prakticky žiadny priestor na odpočinok. O 22:00 nasadla na lietadlo a medzinárodným nočným letom, ktorý trval osem hodín, letela do katarskej Dauhy. Pristála o 7:00 ráno, ubytovala sa v hoteli a už o 22:00 večer nastúpila na zápas proti Ruske Anne Kalinskej, ktorý zvládla za dve hodiny a 15 minút po setoch 2:6, 7:6 (3), 6:4.

Ba čo viac, Češka si nemôže ani chvíľu vydýchnuť, už dnes popoludní ju čaká zápolenie proti Ruske Anastasii Potapovovej. 

Viac o téme: WTA Daria Kasatkinova WTA Abú Zabí WTA Dauha

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy