Draftovaný v treťom kole, hviezdil v AHL: Barani ulovili zaujímavú posilu z Kanady

Na snímke uprostred tréner HC ‘05 Banská Bystrica Raimo Helminen na striedačke svojho tímuNa snímke uprostred tréner HC ‘05 Banská Bystrica Raimo Helminen na striedačke svojho tímu Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BANSKÁ BYSTRICA - Kanadský hokejista Andrew Nielsen sa stal novou posilou HC´05 Banská Bystrica. Dvadsaťsedemročný obranca má nahradiť Petra Šenkeříka, ktorý na konci januára posilnil úradujúceho českého majstra HC Oceláři Třinec.

Robustný Nielsen strávil drvivú väčšinu svojej doterajšej kariéry v zámorí. V roku 2015 si ho vybrali v 3. kole draftu (65. miesto) do NHL zástupcovia tímu Toronto Maple Leafs, v drese ktorého sa však nikdy nepredstavil. Podraftový ročník odohral v juniorskej WHL, odkiaľ sa však presunul na farmu Toronta.

V sezóne 2016/17 získal v základnej časti nazbieral takmer 40 bodov a bol najproduktívnejším zadákom Toronta Marlies, kde napokon pôsobil do novembra 2018. Nasledovala výmena do Calgary, ktoré ho však rovnako poslalo len do AHL.

S výnimkou sezóny 2020/21, ktorú strávil v drese rakúskeho Linzu, pôsobil prevažne na rozhraní AHL a ECHL. V tomto ročníku obliekal pred príchodom pod Urpín dres nórskeho tímu Vlerenga, kde v 23 zápasoch získal 14 bodov (1+13).

"Podpísaním Andrewa do nášho tímu vstúpime do poslednej fázy sezóny silnejší. Ide o hráča, ktorý hral vyše 200 zápasov v AHL. Pri svojej výške je solídny korčuliar, dobrý v defenzívnych činnostiach, má dobrú prácu s hokejkou a kvalitnú prvú prihrávku. Zároveň si vie na ľade urobiť poriadok, keď treba a verím, že priniesie do nášho tímu presne to, čo nám trochu chýba," povedal pre klubový web športový manažér Ľuboš Pisár.

Nielsen priletí na Slovensko v utorok poobede a v stredu sa pripojí k tímu na tréningu. "Cítil som, že prišla tá správna príležitosť pokračovať v progrese mojej hokejovej kariéry v Európe a postupne sa predrať do lepších líg. Viem, že náš tím má veľa kvalít a ja dúfam, že po príchode rýchlo zapasujem a prispejem svojou hrou.

Prezentujem sa poctivou, tvrdou defenzívou, no dokážem prispieť aj v hre smerom dopredu. Teším sa na svoj príchod a budem veriť, že spoločnými silami zájdeme v play off čo najďalej," uviedol kanadský obranca.

Viac o téme: HC´05 Banská Bystrica Ľuboš Pisár Andrew Nielsen
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC 05 Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy