Alcaraz čelil mimoriadne závažnej otázke: Počuli novinári odpoveď, ktorú očakávali?

Španielsky tenista Carlos Alcaraz počas štvrťfinále Australian Open 2024Španielsky tenista Carlos Alcaraz počas štvrťfinále Australian Open 2024 Zdroj: SITA/AP/Alesandra Tarantino

BUENOS AIRES - Španielsky tenista Carlos Alcaraz chce tento rok v parížskom areáli Rolanda Garrosa zabojovať o grandslamový titul i olympijské víťazstvo.

Hoci by na tunajšej antuke rád získal obe trofeje, ak by si musel vybrať, dal by prednosť zlatej medaile pred Pohárom mušketierov. Povedal to novinárom na turnaji v Buenos Aires.

"Ak si mám vybrať, tento rok radšej olympijské zlato. Aj keď by som, samozrejme, rád vyhral oboje, nebudem klamať," povedal druhý hráč svetového rebríčka, ktorý sa chystá v Buenos Aires na tohtoročnú antukovú premiéru a obhajobu titulu. "Je to môj sen získať pre svoju vlasť olympijskú medailu a vyhrať zlato je jedna z najlepších vecí, aké môžete v športe dosiahnuť," dodal.

Dvadsaťročný talent, ktorý už bol aj svetovou jednotkou, má zatiaľ v zbierke dve grandslamové trofeje. V roku 2022 slávil premiérový úspech na US Open, vlani ovládol Wimbledon. V areáli Rolanda Garrosa bude mať tento rok dve šance - French Open sa uskutoční od 26. mája do 9. júna, na olympijský turnaj sa tenisti vrátia 27. júla.

Podobný double bol tenistom k dispozícii aj v roku 2012 v Londýne. V slávnom All England Clube najprv bojovali o wimbledonskú trofej a potom aj o olympijské medaily.

Viac o téme: Roland Garros Carlos Alcaraz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy