Rovnaký blázon ako Jágr: Lietajúci Japonec na prahu výnimočného historického zápisu

Lietajúci a nestarnúci Japonec Noriaki KasaiLietajúci a nestarnúci Japonec Noriaki Kasai Zdroj: Profimedia

SAPPORO - Päťdesiatjedenročný Noriaki Kasai sa cez víkend opäť predstaví na Svetovom pohári skokanov na lyžiach v Sappore.

Ak trojnásobný olympijský medailista uspeje v kvalifikácii, stane sa prvým päťdesiatnikom, ktorý kedy v  štartoval v pretekoch Svetového pohára. Uviedla to agentúra SID.

"Budem pod obrovským tlakom, lebo ma budú všetci sledovať. Dúfam, že to zvládnem, nechcem nikoho sklamať," povedal Kasai, ktorý v roku 1988 v Sappore vo Svetovom pohári debutoval. V kvalifikácii tam štartoval aj vlani, no umiestnil sa na 55. mieste a do pretekov nepostúpil.

Teraz však verí, že je vo forme. V januári obsadil deviate miesto v pretekoch Kontinentálneho pohára. "Tvrdo som pracoval na kondícii, psychike aj na váhe. A konečne sa mi to zase začína vracať," vyhlásil Kasai.

Ak by sa majster sveta v letoch na lyžiach z roku 1992 v Sappore kvalifikoval do pretekov, pripísal by si ďalší vekový rekord. V roku 2014 sa vo veku 42 rokov stal najstarším víťazom pretekov, o tri roky neskôr potom v 44 rokoch aj najstarším medailistom.

Naposledy sa Kasai v pretekoch Svetového pohára predstavil pred štyrmi rokmi práve v Sappore. Vtedy obsadil 36. miesto a vo veku 47 rokov sa stal najstarším účastníkom v histórii seriálu. Teraz sa rekord pokúsi posunúť.

Viac o téme: Noriaki Kasai Sapporo