Ťažko uveriteľná forma: Kráľ na lyžiach rozdrvil konkurenciu, jeho výsledky naháňajú strach

Jarl Magnus RiiberJarl Magnus Riiber Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

OTEPAA - Jarl Magnus Riiber potvrdil v Otepää pozíciu najlepšieho združenára rekordným ôsmym víťazstvom za sebou a už cez víkend môže oslavovať piaty krištáľový glóbus.

Dnes dvadsaťšesťročný Nór suverénne ovládol preteky s hromadným štartom, tretie a zároveň posledné tohto formátu v sezóne Svetového pohára. Čech Ondřej Pažout obsadil posledné 48.miesto.

Združenári v prvých z troch pretekov v Estónsku najprv bežali a potom skákali. Dvadsaťšesťročný Riiber dominoval už na trati a formu z desiatich kilometrov si preniesol na mostík, kde predviedol najdlhší skok 99 metrov. Na stupni víťazov ho sprevádzali domáci Kristjan Ilves a Rakúšan Johannes Lamparter.

Riiber dnes nadviazal na víťazstvo z nemeckých zastávok v Oberstdorfe, Schonachu aj v rakúskom Seefelde a ako prvý vyhral po ôsmy raz v rade. V tomto roku ešte nenašiel premožiteľa, celkovo vyhral 12 z 15 pretekov, v ostatných troch bol druhý.

Do konca sezóny, po ktorej sa nórsky suverén podrobí operácii ramena, združencov čaká ešte šesť pretekov. Riiber vedie o 409 bodov pred dnes siedmym Rakúšanom Stefanom Retteneggerom. Pažout bol posledný už po behu a po skoku si nepolepšil. Ján Vytrval nenastúpil na štart.

Viac o téme: Jarl Magnus Riiber SP v Otepää
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy