Krôčik od vytúženého zlata: Spoznali sme finalistov MS vo vodnom póle

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

DAUHA - Vodné pólistky USA a Maďarska nastúpia v boji o titul na MS v plaveckých športoch v Dauhe.

Úradujúce olympijské šampiónky Američanky vyradili Španielky po víťazstve 11:9. Maďarky prešli cez Grékyne až po úspešne zvládnutom rozstrele 4:2. V riadnom hracom čase sa duel skončil 9:9.

O titul zabojujú Taliani a Chorváti

Vodní pólisti Talianska a Chorvátska budú bojovať o zlato na MS v katarskej Dauhe. Taliani v semifinále vyradili Španielov po víťazstve 8:6. Chorváti neumožnili Francúzom predstaviť sa prvýkrát v histórii vo finále, keď ich zdolali po rozstrele 17:16. V riadnom hracom čase sa duel skončil 11:11.

Srbi vyhrali v skupine o 5.-8. miesto nad Maďarskom 11:10 a v súboji o konečnú piatu priečku nastúpia proti Grécku, ktoré zdolalo Čiernu Horu až v rozstrele.