Corgoni nezastavili rozbehnuté Michalovce, Poprad si upevnil pozíciu lídra Tipos extraligy

Tretí zľava Maxwell Newton (Michalovce) a vpravo Branislav Mezei (Nitra) počas šarvátkyTretí zľava Maxwell Newton (Michalovce) a vpravo Branislav Mezei (Nitra) počas šarvátky Zdroj: TASR/Roman Hanc

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v stredajšom zápase 43. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 4:2. O piatom triumfe Michalovčanov v sérii rozhodol v 54. minúte kanadský útočník Max Newton.

Domácich poslal do vedenia v 25. minúte Santos, no "corgoni" dokázali reagovať gólmi Gilla a Jacksona. Do tretieho dejstva sa išlo za stavu 2:2 po strele Valacha, ktorý vymietol horný roh Kašíkovej bránky. Rozhodujúci okamih prišiel v 54. minúte, keď Daugavinšovu strelu tečoval Newton a rovnaký hráč 31 sekúnd pred záverečnou sirénou poistil víťazstvo Michaloviec počas nitrianskej hry bez brankára.

Tipos extraliga - 43. kolo:

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Nitra 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Góly: 25. Santos (Daugavinš, Drgoň), 38. Valach, 54. Newton (Drgoň, Daugavinš), 60. Newton – 27. Gill (Buček, Stacha), 34. Jackson (Newell, Gates). Rozhodovali: Orolin, Krajčík - Jurčiak, Šoltés, vylúčení: 8:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2679 divákov

Michalovce: Glosár – Bindulis, Bodák, Korenčík, Drgoň, Macejko, Michalčin – Santos, Newton, Daugavinš – Wilkins, Heard, M. Valach – Puliš, Solenský, Paločko – Kabáč, Buc, Vašaš

Nitra: Kašík – Mezei, Cotton, Gajdoš, Kousa, Stacha, Vitaloš, Bača, Valent – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Gates, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Hrnka, Pobežal, Bubela

Barani pod Tatrami neuspeli

Hokejisti Popradu zvíťazili v 43. kole Tipos extraligy nad Banskou Bystricou 6:1 a zvýšili naskok na čele tabuľky. Pred Michalovcami, ktoré sa po triumfe nad Nitrou dostali na druhé miesto, majú k dobru šesť bodov. "Kamzíci" triumfovali v deviatom zápase za sebou. Útočník Tomáš Záborský dosiahol tri body (2+1). Bystričania klesli na 7. priečku.

Popradčania viedli od 5. minúty, keď sa Kukuča presadil počas avizovaného vylúčenia hostí. V závere prvej časti Záborský zvýšil na 2:0. Krídelník druhej formácie upravil v 25. minúte z trestného strieľania už na rozdiel troch gólov. Wilkins v polovicu duelu využil presilovú hru a dostal hostí späť do hry. Po 34 sekundách tretej časti Dmowski 28. presným zásahom v sezóne rovnako v početnej výhode opäť vrátil domácim trojgólové vedenie. V závere stretnutia sa ešte upravili výsledok Šotek a Calof.

Tipos extraliga – 43. kolo:

HK Poprad – HC '05 Banská Bystrica 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 5. Kukuča (D. Brejčák, Kundrik), 19. Záborský (Bjalončík), 25. Záborský (z tr. strieľania), 41. Dmowski (Cardwell, Coulter), 56. Šotek (Kukuča, Jendek), 57. Calof (Dmowski, Záborský) – 31. Wilkins (Hora, Turnbull). Rozhodovali: Goga, J. Konc ml. – Bogdaň, Junek, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Belluš – Petriska 5+DKZ za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1987 divákov.

Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, Svedberg, J. Brejčák, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Jendek, Kundrik – Šotek, Suchý, Belluš

Banská Bystrica: Krošelj – D. Stránský, Bačik, Žabka, Hora, Luža, Ďatelinka, Nielsen – Turnbull, Vela, Wilkins – Macek, Langkow, A. Stránský – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Výhonský, Faith, Petriska

Košice sa dočkali triumfu

Hokejisti HC Mikron Nové Zámky podľahli v stredajšom stretnutí 43. kola Tipos extraligy tímu HC Košice 0:4. Zaznamenali tretiu prehru v sérii a naďalej na 11. priečke strácajú šesť bodov na Liptovský Mikuláš.

Košičania zabodovali naplno po troch stretnutiach. Dva góly v drese víťazov si pripísal Tomáš Mikúš, ktorý sezónu odštartoval práve v drese Nových Zámkov.

HC Mikron Nové Zámky - HC Košice 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Pollock (Fejes, Šedivý), 40. Mikúš (Jääskeläinen, Šedivý), 45. Mikúš (Chovan), 51. Šimun (Havrila, Rogoň). Rozhodovali: Baluška, Crman – Kacej, Vyšný, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1247 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák - Loggins, Johnson, Stupka – Michnáč, Prokeš, Roy – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Kováč, Barto, Múčka

Košice: Janus - Olsson, Beauchamp-Lalonde, A. Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý - Pollock, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Mikúš - Lamper, Slovák, Bartánus - Havrila, Šimun, Rogoň - Hudec

Zvolen nedal šancu nováčikovi

Hokejisti Zvolena v 43. kole Tipos extraligy zdolali na svojom ľade posledné Humenné 4:0 a  bodovali šiestykrát z uplynulých siedmich zápasov. Nováčik  zaknihoval štvrtú prehru za sebou a nepriblížil sa bodovo k predposledným Novým Zámkam.

V prvej tretine mali navrch domáci hokejisti, ktorí nevyužili množstvo šancí. Najväčšie M. Hults a Lukosevicius. Na opačnej strane nepotrestal pred prestávkou chybu C. Hultsa Paršin. Prevahu využili Zvolenčania až v strednom dejstve, keď sa najprv presadil blafákom R. Bondra a druhý zásah pridal švihom z kruhu Lukosevicius.

V tretej tretine sa zranil hosťom brankár Galimov, nahradil ho Kozel a ten dvakrát inkasoval v oslabení, najprv tečoval puk za neho Hecl a potom ho pokoril z dorážky bekhendom Rauhauser.

43. kolo TEL:

HKM Zvolen –  HC 19 Humenné 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Góly: 27. R. Bondra (Marcinek), 35. Lukosevicius (M. Hecl, C. Hults), 53. M. Hecl (C. Hults, M. Hults), 56. Rauhauser (Fortin, Zuzin). Rozhodcovia: Hronský, Výleta – M. Orolin, D. Konc ml.. Vylúčení na 2. min: 1:4, presilovky 2:0, oslabenia: 0:0, 1457 divákov.

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Hain, Andersson, Gachulinec, Rauhauser – Lukosevicius, M. Hults, M. Hecl – Kolenič, Fortin, Kašlík – K. Gábor, V. Fekiač, Mišiak – R. Bondra, Marcinek, Zuzin

Humenné: Galimov (42. Kozel) – Sredl, Meliško, Novota, Segienko, Ťavoda, Novický – Pereskokov, Kuru, Paršin – Lapšanský, Krajňák, Šoltés – Vaško, Linet, Handlovský – Thomka, Ragan, Borov

Vojaci uspeli na Liptove

Hokejisti Dukly Trenčín v súboji tabuľkových susedov zvíťazili v stredajšom stretnutí 43. kola Tipos extraligy v Liptovskom Mikuláši 5:2. V tabuľke zostávajú na 9. mieste, no pred desiatymi Liptákmi majú náskok už šesť bodov.

"Vojaci" išli za tromi bodmi od úvodu zápasu. Skóre otvoril už po 24 sekundách svojím prvým gólom v sezóne obranca Darien Kielb. Jozef Baláž v 3. minúte zvýšil na 2:0 a ten istý hráč aj uzavrel skóre 69 sekúnd pred koncom. Domáci dvakrát znížili na rozdiel dvoch gólov, no kontaktný gól sa im streliť nepodarilo.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Trenčín 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Góly: 27. Tkáč (Nespala, Vankúš), 58. Nespala (Vankúš, Thompson) - 1. Kielb (Ahl, Baláž), 3. Baláž (Giľák), 13. Peitroniro (Hudec, Conway), 37. Eriksson Immo (Petráš, Pietroniro), 59. Baláž (Eriksson Immo, Ahl). Rozhodovali: Kalina, Snášel - Frimmel, Stanzel, vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 850 divákov

L. Mikuláš: Krasikov (od 21. Pajpach) – Thompson, Mezovský, Žilka, Vasiliev, Hraško, Lalík, D. Jendroľ - Kriška, Quince, Avcin - Berry, Egle, A. Nauš - Vojtech, Réway, Sukeľ – Nespala, Vankúš, Tkáč - Sejna

Trenčín: Borák – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Eriksson Immo, Baláž, Ahl – Charbonneau, Conway, D. Hudec – Sloboda, Sojčík, Petráš – Giľák, Škvarek, Krajčovič - Stahoň