Slovenské trio prispelo k demolácii súpera, aj Jánošík a Okuliar predviedli svoje strelecké kvality

Marko Daňo oslavuje gól v drese TřincaMarko Daňo oslavuje gól v drese Třinca Zdroj: Profimedia

PRAHA - Hokejisti HC Oceláři Třinec zvíťazili v stredajšom zápase 44. kola českej extraligy nad HC Olomouc 6:1.

Na štvrtom triumfe obhajcu titulu v sérii sa podieľali dvoma bodmi slovenskí útočníci Marko Daňo (1+1) a Libor Hudáček (0+2). Ich krajan obranca Martin Marinčin si pripísal jednu asistenciu.

Hradec Králové viedol na ľade Litvínova už 5:1, no štvorgólový náskok stratil. Dvoma presnými zásahmi v presilovej hre v rozmedzí 107 sekúnd sa prezentoval v prostrednej časti Oliver Okuliar, ktorý dosiahol na 20-gólovú métu.

Hradec napokon zachránil zbabraný zápas a získal extrabod v predĺžení. Víťazstvo hostí zariadil druhým gólom v zápase kanadský obranca Jeremie Ouellet-Blain, asistenciu si pripísal slovenský útočník Alex Tamáši.

Tri body si pripísali hráči Komety Brno s kvartetom Slovákov. Kometa uspela na ľade Českých Budějovíc (2:1). Do štatistík si jednu asistenciu pripísal útočník hostí Lukáš Cingel.

Víťazstvo zaknihoval brankár Dávid Hrenák, ktorého Liberec zdolal vonku Kladno vysoko 7:2. Hrenák okrem 37 zákrokov zaznamenal aj jednu asistenciu. Bod za gólovú prihrávku získal aj obranca Michal Ivan.

Česká extraliga - 44. kolo:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 6:1 (1:0, 5:0, 0:1)
Góly: 35. a 40. Voženílek, 16. Kurovský (HUDÁČEK, MARINČIN), 21. Smith, 21. Kurovský (DAŇO, HUDÁČEK), 32. DAŇO - 43. Navrátil

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:1 (4:0, 0:0, 0:1)
Góly: 1. Bartejs, 4. Jiskra, 5. Kružík, 11. Havlín - 57. JÁNOŠÍK

Motor České Budějovice - HC Kometa Brno 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Góly: 40. Kubík - 31. Gazda, 32. Zaťovič (CINGEL)

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 5:6 po predĺžení (1:1, 1:4, 3:0 - 0:1)
Góly: 42. a 56. Hlava, 15. Jaks, 32. O. Kaše, 46. Kirk - 25. a 26. OKULIAR, 23. a 27. Jasper, 20. Oullet-Blain, 63. Oullet-Blain (TAMÁŠI)

HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 5:3 (2:0, 3:3, 0:0)
Góly: 7. a 27. Musil, 2. Košťálek, 21. Zohorna, 24. Švec - 25. Barinka, 29. Bukarts, 30. Claireaux

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:7 (0:1, 1:3, 1:3)
Góly: 27. Jarůšek, 57. Smoleňák - 10. Filippi, 23. Rychlovský, 29. Filippi (IVAN), 40. a 49. Melancon, 52. Filippi (HRENÁK), 58. Filippi

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Góly: 12., 15. a 39. Chalpík, 10. Mikliš - 25. Lev, 26. Pour

Viac o téme: Martin Marinčin Libor Hudáček Marko Daňo HC Oceláři Třinec HC Olomouc Oliver Okuliar