Ostré slová proti Jágrovi: Kotol Kladna sa búri, počas zápasu hrali bedminton či karty

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

KLADNO - Priaznivci hokejistov extraligového Kladna plánujú pokračovať v proteste z pondelňajšieho zápasu proti Vítkoviciam (0:4), kým sa vedenie Rytierov na čele s majiteľom Jaromírom Jágrom nevyjadrí k súčasnej situácii klubu a nezodpovie množstvo otázok.

Informovali o tom na serveri kladenaci.info. Zatiaľ čo hráči posledného tímu tabuľky si odmietajú pripustiť ďalšiu účasť v baráži, fanúšikovia už počítajú s tým, že Kladno čaká tuhý boj o udržanie medzi elitou.

V pondelok prišlo do hľadiska 1407 divákov, najnižšia návšteva doterajšieho priebehu sezóny. Zápas sa navyše hral v komornej atmosfére. Fanúšikovia, ktorí vyvesili transparent "Jaromíre, fandíme tak, ako ty vedieš klub" namierený proti hrajúcemu majiteľovi Jágrovi, dianiu na ľade nevenovali pozornosť.

Obliekli sa ako na karneval, hrali bedminton, volejbal, karty, pinkali si s nafukovacou loptou, čítali si alebo spali. Domáci hokejisti prehrali 0:4 a utrpeli šestnástu porážku v rade, ktorý znamenal opäť nový neradostný klubový rekord.

Jaromír Jágr Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

"Dlhodobý stav, v ktorom sa klub nachádza, nás ako fanúšikov vedie k prerušeniu aktívneho fandenia na kladenských tribúnach. Náš postoj na tribúnach sa nezmení dovtedy, kým vedenie Kladna, respektíve Jaromír Jágr, verejne nevysvetlí okolnosti momentálnej situácie v klube," uvádza sa v spoločnom vyhlásení nazvanom "Restart Kladna nutný!" fanúšikovských skupín Fanklub Poldi Kladno, Haldar, Kladno Boys a podFUCKári.

"Náš milovaný klub bol v roku 2011 odovzdaný do rúk Jaromíra Jágra. Okrem dvoch prvých sezón boli výsledky klubu tristné. Šesť sezón klub strávil v prvej lige. Štyri v extralige, ktoré zakaždým dopadli zostupom alebo barážovou záchranou. Tento rok je baráž istá a opäť sa budú klub a jeho fanúšikovia strachovať o extraligovú príslušnosť," uviedli priaznivci, ktorí očakávajú rovnaký scenár ako v predchádzajúcich dvoch sezónach.

Situácia v mládeži je ešte horšia

Pripomenuli, že situácia v kladenskej mládeži je ešte horšia. "To všetko na základe cyklicky sa opakujúcich chýb, ktorých sa dopúšťa vedenie klubu. Neprofesionalita doterajšieho vedenia klubu je úplne zrejmá a nemožno ju donekonečna ospravedlňovať. Je potrebné okamžite zmeniť smerovanie klubu a to, ako je vedený," mienia priaznivci tradičného klubu, v ktorom okrem Jágra vyrástol ďalší rad veľkých hviezd.

Pre druhého najproduktívnejšieho hráča histórie NHL, ktorý v pondelok nenastúpil, si fanúšikovia pripravili dlhý zoznam otázok. S vierou, že na ne dostanú odpovede pri stretnutí s Jágrom, ktorý vo štvrtok oslávi 52. narodeniny.

"Práve na náš nedostatok informácií Jaromír Jágr pravidelne poukazoval pri predchádzajúcich stretnutiach. Tentoraz chceme počuť odpovede na naše otázky. Nie vtipy, alebo odbiehanie od meritu veci," uviedli fanúšikovia.

Jágr sa teraz chystá do Pittsburghu, kde Penguins v nedeľu slávnostne vyradí jeho číslo 68.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy