Staronový kapitán Zvolena má jasný cieľ, Humenčania sú v odlišnej situácii

Peter Zuzin (Zvolen)Peter Zuzin (Zvolen) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

ZVOLEN – Hokejisti Zvolena potvrdili po reprezentačnej prestávke v stredajšom 43. kole hokejovej Tipos extraligy rolu favorita a zdolali na domácom ľade Humenné presvedčivo 4:0. Dostali sa tak cez rivala z Banskej Bystrice na priebežné šieste miesto v tabuľke, ktoré zaručuje priamu účasť v play-off.

Duel pod Pustým hradom bol však dlho vyrovnaný, prvá tretina sa skončila bez gólov, keď Zvolenčania neskórovali z 23 vyslaných striel na bránku.

Každý bod je zlatý

"Sme spokojní s tromi bodmi, ktoré teraz potrebujeme. Každý bod je pre nás zlatý. Chceme totiž spraviť prvú šestku, aby sme sa vyhli predkolu. Už v prvej tretine sme si vytvorili veľa šancí, čo je na jednej strane super, no na druhej ich musíme využiť, lebo v ďalších zápasoch sa nám to nemusí vyplatiť.

Budeme na tom pracovať. Sme však radi, že potom nám tie góly napadali a podržal nás brankár. Zápas sme teda zvládli a trošku sme sa psychicky znovu zodvihli," prezradil zvolenský útočník Peter Zuzin, ktorý prevzal opätovne kapitánske céčko, keďže Jozef Sládok na duel nenastúpil.

"Jozef mal nejaké zdravotné problémy, tak vynechal zápas. Uvidíme, či v piatok nastúpi, neviem, ako je na tom. Céčko som preto zobral dnes ja," objasnil krídelník Zuzin a k vývoju v tabuľke ešte poznamenal: "Je pred nami zostávajúcich sedem zápasov základnej časti a v každom zápase potrebujeme zbierať body. Bude ťažké dostať sa do prvej šestky, no ak spojíme hlavy dokopy a budeme hrať ako tím, tak sa nám to podarí."

Humenné neskladá zbrane

Humenčania sú v odlišnej situácii, bojujú o záchranu v extralige. V hre je do konca základnej časti 21 bodov a z poslednej pozície strácajú na predposledné Nové Zámky šesť bodov.

"Nezvládli sme ďalší zápas vonku, nedá sa nič robiť, súper bol lepší. Už prvá bezgólová tretina nebola z našej strany dobrá. Po nej sme si niečo povedali, hra sa zlepšila v druhej tretine, ale prehrali sme ju 0:2 po dvoch chybách.

Zvolen takisto urobil chyby, ale my sme ich nepotrestali. Potom sme ešte dostali dva góly z domácich presiloviek. Je to ťažké, ale ideme ďalej, stále žijeme. Musíme si veriť, ísť do ďalšieho zápasu s čistou hlavou a pokúsiť sa ho vyhrať," hodnotil neutešený stav po prehre vo Zvolene tréner Humenného Martin Štrba.

Pričom sa vyjadril aj k malému počtu vytvorených šancí najmä v predbránkovom priestore: "Zvolen sa na nás pripravil. Nechodíme do priestorov, kde to bolí a o tom ten hokej tiež je. Ak tam nebudeme chodiť, tak nebudeme dávať špinavé a vydreté góly. Ťažko sa potom vyhráva. Zvolen nás tam nepustil, aj preto to dopadlo v jeho prospech 4:0."

Viac o téme: HKM Zvolen Peter zuzin MHK Humenné Martin Štrba